۲۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۴۴
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 83904633
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

سه هزار عدد ماسک در پایگاه‌های سنجش سلامت کردستان توزیع شد

سنندج - ایرنا - رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان گفت: سه هزار عدد ماسک یکبار مصرف در پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان در سطح این استان توزیع شد.

خلیل رنجبر عصر چهارشنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سه هزار عدد ماسک، ۳۰ بسته دستکش نایلونی و مواد ضدعفونی کننده را در سطح پایگاه‌های سنجش سلامت استان توزیع کرد.

وی با بیان اینکه تمام موارد بهداشتی در پایگاه‌های سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان مد نظر قرار گرفته و رعایت خواهد شد به والدین توصیه کرد در این مورد نگرانی نداشته باشند و در صورت امکان یک نفرشان همراه نوآموز به پایگاه‌ها مراجعه کند.

رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان افزود: همچنین ۱۳۰ بسته بهداشتی شامل ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی با ارزش تقریبی ۶۵۰ میلیون ریال توسط اداره آموزش و پرورش از آغاز فعالیت پایگاه های سنجش استان توزیع شده است.

وی هدف از اجرای این طرح را حفظ و ارتقای سلامت دانش آموزان اعلام کرد و یادآور شد: امسال در پایگاه‌های سنجش تعداد مراجعین روزانه کاهش و ساعات کار پایگاه‌ها افزایش یافته است.

رنجبر با بیان اینکه استفاده از ماسک برای نوآموزان، خانواده‌ها و نیروی اجرای پایگاه‌ها اجباری است، اضافه کرد: اتاق آزماینده‌ها هر روز گندزدایی و دست‌های نوآموزان نیز در بدو ورود ضد عفونی و یک جفت دستکش یکبار مصرف جهت استفاده در fw به آنها داده می‌شود.

وی گفت: امسال معاینات عمومی پزشکی نوآموزان بدو ورود به مدرسه به دلیل پیشگیری از ابتلای نوآموزان به کرونا لغو شده و در پایگاه‌ها فقط معاینات غربالگری (سنجش بینایی، شنوایی و آمادگی تحصیلی)، وضعیت حرکتی و سوابق واکسیناسیون نوآموز بررسی می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha