۲۲ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۵
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83904618
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه استان بوشهر

بوشهر- ایرنا- خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در استان بوشهر روز چهارشنبه اخباری در زمینه‌های مختلف از سراسر این استان تهیه و ارسال کرده‌اند که شماری از آنها در بسته زیر تقدیم مخاطبان شده‌است.

فرماندهی انتظامی دیر از خبرنگاران تجلیل کرد

فرماندهی انتظامی دیر روز چهارشنبه به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار با اهدا لوح سپاس و هدایایی از تلاش خبرنگاران در حوزه انتظامی قدردانی کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان دیردر این آیین گفت: خبرنگاران چشم بیدار مردم، دیده بان تیز بین و پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند.

سرهنگ مهدی نظریه افزود: امیدواری مردم به آینده، دقت لازم در انعکاس اخبار و رویدادها و آموزش عمومی شهروندان از انتظارات انتظامی شهرستان از اصحاب رسانه است.

وی گفت: در حال حاضر امنیت شهرستان دیر در  استان بوشهر مطلوب و هیچ گونه مصداق ناامنی در حوزه استحفاظی نداریم.

سرهنگ نظریه اضافه کرد: با تلاش نیروی خدوم انتظامی و همه دلسوزان نظام اسلامی در حوزه استحفاظی جرایم خشن ۹۵ درصد کشف شده‌است.

در این آیین با لوح سپاس و هدایایی از خبرنگاران تجلیل شد.

ستاد مقام معلم بندرریگ در استان بوشهر برتر شد 

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بندرریگ شهرستان گناوه گفت: ستاد بزرگداشت مقام معلم این منطقه رتبه برتر و منتخب استان بوشهر را کسب کرد.

سعید بهمرد روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس  اعلام نتایج بررسی عملکرد ستادهای بزرگداشت مقام معلم شهرستان ها و مناطق استان بوشهر ، ستاد  منطقه بندرریگ در اجرای برنامه های بزرگداشت مقام معلم در سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ مقام برتر را بخود اختصاص داد.

رئیس اداره آموزش و پرورش بندرریگ  اظهارداشت: در تمامی زمینه ها سعی بر این است که با برنامه ریزی های مطلوب و خوب  بتوانیم زمینه تحقق اهداف مورد نظرمان را در آموزش و پرورش منطقه  مهیا کنیم و بر این اساس  ستاد بزرگداشت مقام معلم  به موفقیت دست یافت.

وی از اعضای ستاد بزرگداشت مقام معلم منطقه، همکاران اداری، مدیران و همکاران آموزشی که در جهت کسب این موفقیت با این اداره همکاری داشتند، تقدیر کرد.

بخش ریگ از توابع شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر واقع است.

محموله ۳۸ میلیارد ریالی قاچاق در دشتستان توقیف شد

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: با توقیف سه دستگاه کشنده تریلر ۳۸ میلیارد ریال کالای قاچاق در شهرستان دشتستان این استان کشف شد. 

سردار خلیل واعظی افزود: روز گذشته ماموران ایستگاه بازرسی شهید"صلاحی در محور خروجی شهرستان دشتستان حین کنترل خودروهای عبوری به سه دستگاه کشنده تریلر مشکوک شدند و آنها را متوقف کردند.

وی بیان کرد: در بازرسی دقیق از کامیون‌ها و بررسی مدارک آنها مشخص شد، هر سه کامیون حامل یک محموله سه‌هزار و ۳۳۰ قطعه محرک درب کرکره‌ای  بوده که با مدارک گمرکی مطابقت نداشتند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: طبق نظر کارشناس مربوطه ارزش محموله توقیفی ۳۸ میلیارد ریال برآورد شده‌است.

وی بیان کرد: در همین ارتباط سه متهم دستگیر و در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند.

سارق سابقه‌دار در تنگستان دستگیر شد

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: سارق حرفه‌ای با سابقه ۱۰ فقره انواع سرقت در شهرستان تنگستان این استان شناسایی و دستگیر شد.

سردار خلیل واعظی در این ارتباط افزود: در پی وقوع سرقت‌های متعدد منزل و اماکن خصوصی در تنگستان، شناسایی سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آن شهرستان قرار گرفت.

وی بیان کرد: ماموران با انجام اقدامات فنی و پلیسی، مراقبت های شبانه روزی و دنبال کردن سر نخ‌ها، موفق به شناسایی یک نفر سارق سابقه دار شدند و بلافاصله با هماهنگی مقام قضائی او را در عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

واعظی اظهار کرد: متهم در بازجویی های فنی پلیس به ۱۰ فقره انواع سرقت، ازجمله سرقت منزل، موتورسیکلت، اماکن خصوصی، وتجهیزات انتقال نیرو اعتراف کرد.

وی یادآور شد: سارق پس از تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

کشف بیش از ۹ کیلوگرم حشیش در دشتستان

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان گفت: با توقیف یک دستگاه خودرو پژو بیش از ۹ کیلو و ۶۵۰ گرم حشیش در این شهرستان کشف شد.

سرهنگ فرهاد آراوند اظهار داشت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی با انجام تحقیقات شبانه روزی  و در اجرای طرح برخورد با عناصر اصلی توزیع کنندگان و قاچاقچیان مواد مخدر و با ایجاد چتر اطلاعاتی از انتقال محموله مواد مخدر به استان بوشهر مطلع شدند.

وی بیان کرد: ماموران این پلیس یک دستگاه خودرو سواری پژو حامل مواد مخدر که قصد عبور از محور ایستگاه بازرسی شهید "صلاحی" را داشت در آن محل شناسایی و با همکاری و هماهنگی ماموران آن محل و در یک عملیات غافلگیرانه آن را متوقف کردند.

آراوند عنوان کرد: در بازرسی از خودرو توقیف شده ۹ کیلو ۶۵۰ گرم "حشیش" که به صورت حرفه ای در خودرو جاساز شده بود، کشف و ۲ نفر نیز در این ارتباط دستگیر شدند.

 دستگیری سه سارق طلا در گناوه 

فرمانده انتظامی شهرستان گناوه گفت: ۳ نفر اعضای باند سرقت طلا در شهرستان گناوه دستگیر شدند.

سرهنگ حسین احمدی  افزود: در پی وقوع یک فقره سرقت طلا در شهرستان گناوه بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس قرار گرفت.

وی بیان کرد: ماموران پلیس آگاهی و تیم تشخیص هویت در صحنه حاضر و پس از انجام کار اطلاعاتی در محل وقوع سرقت، با استفاده از اقدامات فنی به عمل آمده سارق به همراه ۲ نفر از همدستانش شناسایی شدند.

احمدی اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی مخفیگاه سارق را شناسایی و در یک عملیات پلیسی سارق  و ۲ نفر  از همدستانش را دستگیر کردند.

وی ادامه داد: در تحقیقات و بازجویی انجام شده از متهم به سرقت طلا با همراهی همدستانش اعتراف کردند.

توقیف محموله قاچاق در دشتستان 

فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان گفت: با توقیف ۲ دستگاه خودروسواری سمند یک میلیارد ریال کالای قاچاق در این شهرستان کشف شد.

سرهنگ فرهاد آراوند اظهار داشت: ماموران انتظامی این فرماندهی حین گشت زنی در جاده "کلمه – بوشکان" ۲ دستگاه خودروی سواری سمند را به ظن حمل کالای قاچاق متوقف کردند

وی بیان کرد: ماموران در بازرسی از خودروهای توقیف شده ۳۲ طاقه پارچه، ۲۵ کارتن تسمه دینام خودرو و مقادیری وسایل ساختمانی قاچاق فاقد مدارک گمرکی که در حال انتقال به دیگر نقاط کشور بود کشف کردند.

آراوند اظهار داشت: کارشناسان ارزش محموله کشف شده را یک میلیارد ریال برآورد کردکردند.

وی گفت: در این ارتباط ۲ متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند.

 خبرنگاران دشتی تجلیل شدند

خبرنگاران دشتی استان بوشهر روز چهارشنبه در آیینی مرود تجلیل قرارگرفتند.

فرماندار دشتی در این آیین  گفت: خبرنگاران رسالتی مهم در جامعه دارند و آنان رویدادها و اتفافات را به جامعه منعکس می‌کنند.

عبدالله نادری اضافه کرد: در شرایطی که امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم می‌طلبد در این جنگ سخت رسانه‌ها اطلاع رسانی کنند و زیرا مردم اگر اطلاعات درست و دقیق کسب کنند به سمت رسانه های بیگانه نخواهند رفت.

وی ادامه داد: تلاش های صادقانه خبرنگاران در دشتی قابل تقدیر است و بسیاری از کمبودها و مشکلات شهرستان با اخبار و گزارش‌های خبرنگاران دشتی برطرف شده‌است.

نادری ادامه داد: باید قدردان خدمات دولت و نظام باشیم زیرا با وجود محدودیت‌ها و مشکلاتی که دشمنان برای ایران اسلامی ایجاد کردند شاهد خدمات رسانی مطلوب در بخش های مختلف به مردم هستیم.

وی بیان کرد:  با وجود محدودیت‌های بودجه‌ای بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی، کشاورزی و خدماتی در هفته دولت بیانگر خدمات خالصانه مسئولان به مردم است.

در این نشست از خبرنگاران شهرستان دشتی  تقدیر شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha