سردار اشتری: امنیت در کشور به ثبات رسیده است

بیرجند - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: امنیت، امروز در کشور به ثبات رسیده و خراسان جنوبی از امن‌ترین استان‌ها است.

سردار حسین اشتری روز چهارشنبه در دیدار با حجت ‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند افزود: نیروی انتظامی توانسته با هدایت‌ها و تدابیر مقام معظم رهبری حافظ ارزش‌های نظام و انقلاب و جان و مال مردم باشد و در این راه شهدای زیادی را تقدیم کرده است.

وی گفت: جزو سازمان‌هایی هستیم که بعد از دوران دفاع مقدس هنوز باب شهادت در آن باز است و ماهانه تعدادی از همکاران در مصاف کسانی که ناامن‌کننده کشور هستند به شهادت می‌رسند.

سردار اشتری تصریح کرد: امروز به برکت خون شهدا همکارانم از مرز تا روستاها در خدمت مردم هستند.

وی اظهار داشت: امنیت در خراسان جنوبی برگرفته از حضور مردم ولایی و نجیب و علمای بزرگی است که از نظر کاهش جرایم و وقوع حوادث ناامن‌کننده در رتبه خوبی قرار دارد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه نیروی انتظامی باعث زینت کشور و پیشگام در خدمت‌رسانی به مردم است افزود: در سال‌های گذشته پیشرفت‌های خوبی در خدمت‌رسانی به مردم و ارتقای امنیت به دست آورده‌ایم.

وی بیان کرد: شاخص‌ها که بررسی می‌شود همیشه این ادعا وجود دارد که نیروی انتظامی مجموعه رو به رشدی بوده و هر روز خدمت به مردم بیشتر شده است.

سردار اشتری تصریح کرد: با همتی که همکاران در استان خراسان جنوبی داشتند به خصوص اقدامات شایسته سردار شجاع در پنج سال گذشته اقدامات زیرساختی و زیربنایی قابل توجهی صورت گرفته و همیشه در ارزیابی‌ها خراسان جنوبی جزو استان‌های با رشد خوب بوده است.

وی ادامه داد: با اینکه احکام نیروی انتظامی سه ساله است اما با توجه به خدمات سردار شجاع ۲ سال ماموریت ایشان در خراسان جنوبی تمدید شد و پس از مراسم تکریم و معارفه در خراسان جنوبی وی به عنوان فرمانده مرزبانی خراسان رضوی معرفی خواهد شد.

فرمانده نیروی انتظامی یادآور شد: برای جایگزین وی هم مراحلی در ستاد مورد بررسی قرار گرفت که با توجه به این معیارها سرهنگ ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی خراسان جنوبی منصوب شد.

وی گفت: توقع داریم سرهنگ فرشید حرکت رو به سرعتی را در استان داشته باشند و به طور حتم این شتاب باید با همراهی نماینده ولی فقیه در استان باشد.

سردار اشتری با بیان اینکه امروز علاوه بر بحث تحریم‌ها از لحاظ اعتباری در وضعیت خوبی نیستیم تصریح کرد: اعتباراتی که می‌گیریم کفاف ماموریت‌ها را نمی‌کند اما با روحیه جهادی کارکنان کار جلو می‌رود.

وی ادامه داد: در راستای بیانات مقام معظم رهبری با همه کمبودهای اعتباری، کارکنان این ستاد بیش از ۷۰ هزار بسته معیشتی ۳۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومانی را به نیازمندان اهدا کردند که امیدواریم این روحیه همواره ارتقا یابد.

سردار اشتری عصر روز گذشته (سه‌شنبه) وارد خراسان جنوبی شد و تکریم و معارفه فرمانده انتظامی استان از مهمترین برنامه‌های وی است.

سرهنگ ناصر فرشید که امروز به عنوان فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی معرفی می‌شود، قبل از این جانشین فرمانده انتظامی استان کرمان بوده است.

خراسان جنوبی به طول ۳۳۱ کیلومتر در چهار شهرستان با افغانستان مرز مشترک دارد و با ۶ استان کشور همجوار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها