استمرار وضعیت سفید کرونا در خوشاب با اطلاع‌رسانی مناسب

سبزوار- ایرنا- فرماندار خوشاب گفت: استمرار وضعیت سفید از نظر شیوع ویروس همه‌گیر کرونا در این شهرستان ظرف یک ماه اخیر مرهون اطلاع‌رسانی، اعتمادسازی برای مردم و هماهنگی بین‌بخشی نهادهای ذیربط است.

امان‌الله خدمتگزار روز چهارشنبه در نشست ستاد کرونای شهرستان خوشاب افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی، حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و ممنوعیت اجتماعات و برگزاری هر گونه مراسم وضعیت این شهرستان را به لحاظ شیوع کرونا در وضعیت سفید قرار داده است.
وی ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تجمعات در خوشاب تعطیل شد و محدودیت رفت و آمد مسافران از مرزهای ورودی شهرستان‌های نیشابور، سبزوار و اسفراین اعمال شد.
فرماندار خوشاب گفت: از عوامل دیگر موفقیت شهرستان خوشاب در مقابله با ویروس کرونا انسجام بین بخشی است چنانکه همه دستگاهها پای کار آمدند و در این راستا از ظرفیت روحانیون، هیات‌های مذهبی و فضای مجازی نیز استفاده شد.
وی افزود: علاوه بر بازدیدهای پیاپی سطح شهر در مناطق روستایی نیز کمیته‌هایی با مشارکت شوراها، دهیاری‌ها، بسیج، روحانیون و خانه‌های بهداشت برای مقابله با ویروس کرونا راه اندازی شد.
خدمتگزار گفت: در کنار تلاش دستگاه‌های اجرایی و مرکز بهداشت و درمان خیران و نهادهای حمایتی در ماه‌های گذشته افزون بر چهار میلیارد ریال به منظور پیشگیری از شیوع کرونا کمک کرده‌اند.  

وضعیت شیوع ویروس همه‌گیر کرونا در خراسان رضوی ظرف هفته‌های اخیر تا حدی پیش رفته که هم‌اینک فقط خوشاب در بین ۳۱ شهرستان این استان شش و نیم میلیون نفری وضعیت سفید دارد. وضعیت شیوع ویروس کرونا در دیگر شهرستانهای خراسان رضوی قرمز، نارنجی و زرد است.

سلطان‌آباد، مرکز شهرستان ۳۸ هزار نفری خوشاب در فاصله ۱۷۵ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha