پنج هزار دانش‌آموز محروم گنابادی نیازمند یاری خیران هستند

گناباد- ایرنا- رییس اداره آموزش و پرروش گناباد گفت: پنج هزار دانش‌آموز محروم این شهرستان در سال تحصیلی آینده برای تامین مخارج تحصیلی و از جمله تهیه گوشی و تبلت با توجه به شیوع بیماری همه گیر کرونا و برگزاری آموزش آنلاین در مقاطع تحصیلی مختلف نیازمند یاری خیران هستند.

حسین احمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با توجه شیوع ویروس همه گیر کرونا کلاسهای درس در مقاطع مختلف تحصیلی بستگی به نوع و وضعیت شیوع این بیماری به شیوه های حضوری یا از طریق فضای مجازی و یا هر دو مورد برگزار می شود که متعاقب امر بر اساس سیاستهای وزارت آموزش و پرورش اعلام می شود.

وی ادامه داد: در سال تحصیلی آینده در اهداف و اصول  آموزش و پرورش تغییری صورت نمی گیرد و همان مفاد آموزشی در کلاسهای درس از طریق فضای مجازی توسط معلمان تدریس می شود و والدین هیچ گونه نگرانی از این نطر نداشته باشند.

رییس اداره آموزش و پرورش گناباد با بیان اینکه ۹۷ درصد معلمان و مسوولان مدارس و ۷۰ درصد دانش آموزان این شهرستان در سال تحصیلی گذشته و با شیوع بیماری کووید ۱۹ در سامانه شاد فعال بودند گفت: این میزان در سال تحصیلی آینده افزایش می یابد.

احمدی افزود: ۶۰ درصد مدارس این شهرستان از زیرساخت های تخته های هوشمند برخوردارند و ۴۰ درصد بقیه را مدارس مناطق روستایی و یا با دانش آموزان کم تشکیل می دهند و ۶۴ درصد دانش آموزان گنابادی در شهرها و بقیه در روستاها ساکن هستند.

وی کمبود نیروی انسانی و معلم در مقاطع تحصیلی را از جمله مشکلات آموزش و پرورش گناباد در سال تحصیلی آینده دانست و ادامه داد: امسال ۱۲۱ نفر از مدیران و معلمان این شهرستان بازنشسته می شوند.

رییس اداره آموزش و پرورش گناباد استفاده از مشارکت خیران برای احداث و بازسازی مدارس گناباد را از ظرفیتهای خوب فرهنگی این شهرستان برشمرد و گفت: خیران طی یک سال گذشته ۱۷۰ میلیارد ریال در این بخش هزینه کردند.

احمدی افزود: با وجود مشارکت خیران برای بازسازی و ساخت مدارس در مناطق روستایی ولی باز هم شاهد مهاجرت تعدادی از دانش آموزان این مناطق به شهرها برای تحصیل هستیم که این مساله موجب ناامیدی در خیران می شود.

وی ادامه داد: افزایش مهاجرت دانش آموزان برای تحصیل از مناطق روستایی به شهرها مدارس روستایی و شهری را از حالت طبیعی خود خارج می کند و باید به ظرفیتهای روستاها بها داد.

هزار و ۸۰۰ فرهنگی در  هزار و ۳۱ کلاس درس در قالب ۲۷۴ مدرسه، تدریس ۱۸ هزار دانش آموز را در مناطق شهری و روستایی گناباد در سال تحصیلی آینده برعهده دارند.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha