۶۶درصد از هیات های عزاداری حسینی باشت در روستاها فعالیت دارند

گچساران - ایرنا - رئیس اداره تبلیغات اسلامی باشت گفت: ۶۶ درصد از هیات های عزاداری حسینی این شهرستان در مناطق روستایی فعالیت دارند که نیاز است مسئولان ستاد کرونا برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا رصد این هیات ها را با جدیت بیشتری انجام دهند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد معتمد فر روز چهارشنبه در نشست هماهنگی عزاداری های ماه محرم در باشت اظهار داشت: از ۶۰هیات عزاداری حسینی باشت ۴۰ هیات در روستاها و ۲۰ هیات در مناطق شهری فعالیت دارند.

وی بیان کرد:هیات های عزاداری باشت تا پیش از ماه محرم برای اخذ مجوز باید در سامانه بیرق ثبت نام کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی باشت تصریح کرد: امسال دسته روی هیات های عزاداری به دلیل امکان انتشار بیماری ویروس کرونا ممنوع است.

معتمد فر ابراز داشت: انجام سینه زنی به صورت سنتی و در فضای بسته نیز ممنوع است.

وی عنوان کرد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک از دیگر دستورالعمل های بهداشتی برای پیشگیری از انتشار ویروس کروناست که هیات های عزاداری ملزم به رعایت آن هستند.

وی ابرازداشت: روسای هیات های عزاداری در صورت تخطی از دستورالعمل های بهداشتی ،تذکر کتبی دریافت می کنند و سپس با مشارکت دادستان اعمال فانون خواهد شد.

پیش از این سرپرست شبکه بهداشت و درمان باشت گفته بود: نذورات امسال مردم خداجوی این شهرستان به صورت خام و خشک توزیع شود.

حسنی عنوان کرد: برپایی سفره نذورات در خانه ها خطرآفرین است و شهروندان از انجام چنین اقدامی خودداری کنند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان باشت در مورد پذیرایی در هیات های عزاداری نیز گفت: هیات ها تنها مجاز به توزیع آب حین عزاداری هستند.

حسنی اظهار داشت: مسئولان هیات ها باید از سلامت (بیماری کرونا)  افرادی که در هیات های عزاداری اقدام به توزیع آب می کنند اطمینان حاصل کنند.

وی بر رعایت مراقبت های بهداشتی چون استفاده از ماسک و ژل نیز تاکیدکرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha