خیر محمودآبادی ۳۰۰ دستگاه تبلت به دانش آموزان نیازمند اهدا کرد

ساری - ایرنا - خیر محمودآبادی با اهدای ۳۰۰ دستگاه تبلت به آموزش و پرورش ، نخستین گام را برای تجهیز دانش‌آموزان فاقد امکانات تحصیل مجازی برداشته است.

مدیر آموزش و پرورش محمودآباد روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت که این خیر در پی تداوم شیوع کرونا و ضرورت تداوم آموزش مجازی در سال تحصیلی جدید برای خرید این تعداد تبلت برای دانش آموزان نیازمند اقدام کرده است.

مرتضی نصری میانگین قیمت هر دستگاه تبلت را حدود ۲۰ میلیون ریال اعلام و ابراز امیدواری کرد که تا پیش از شهریور ماه تمامی این دستگاهها با نصب نرم افزارهای مورد نیاز در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار گیرد.

وی با اعلام این که در حل حاضر حدود ٤٠٠ دانش آموز در محمودآباد فاقد هرگونه امکانات و تجهیزات برای تحصیل مجازی هستند ، گفت : در شرایط کرونایی که نیاز به آموزش مجازی ضرورت یافته است بهتر است خیرین ما به سمت کمک های مومنانه در راستای تقویت تعلیم و تربیت بروند.

شهرستان محمودآباد یکی از شهرهای ساحلی استان مازندران است که حدود ۱۵ هزار  نفر دانش آموز دارد که در ۱۴۳ مدرسه در حال تحصیل هستند.

بر اساس اعلام آموزش و پرورش مازندران حدود ۴۰ هزار دانش آموز این استان فاقد تجهیزات مورد نیاز شامل تلفن همراه هوشمند و تبلت برای ورود به فضای مجازی هستند.

مازندران برای سال تحصیلی جدید حدود ۵۶۰ هزار دانش آموز دارد.

آموزش و پرورش مازندران برای سال تحصیلی جدید در این استان سه وضعیت آموزش در فضای مجازی برای مناطق قرمز ، آموزش حضوری برای مناطق روستایی سفید با تراکم دانش آموزی اندک و آموزش تلفیقی مجازی و حضوری را پیش بینی کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha