۲۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۲۳
کد خبرنگار: 1026
کد خبر: 83904357
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ مسافر سبزواری در دریای خزر غرق شدند

ساری - ایرنا - رییس هیات نجات غریق مازندران گفت که ۲ مسافر سبزواری عصر امروز هنگام شنا در منطقه شنا ممنوع ساحل سرخرود در شهرستان محمودآباد غرق شدند.

نقی کریمیان سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که جان باختگان هر دو زن حدود ۳۰ بودند که به رغم ممنوعیت شنا در دریای خزر بویژه منطقه شناممنوع ، وارد آب شدند و به علت عدم آشنایی با فنون شنا غرق شدند.

وی گفت که یک مرد هم همراه آنها بود که توسط ناجیان غریق نجات یافت و به بیمارستان منتقل شد.

کریمیان به استناد منابع بیمارستانی حال این فرد را مساعد توصیف کرد.

شنا در آب های ساحلی دریای خزر در مازندران از نیمه دوم تیر ماه به خاطر موج دوم شیوع کرونا ممنوع شد و تمامی شناهگاهها تعطیل شدند.

پیش از این بازدیدهای میدانی خبرنگاران ایرنا از این حکایت داشت که مسافران و مجاوران بدون توجه به تعطیلی شنا در آب های ساحلی دریای خزر در سواحل حضور یافته و وارد آب می شدند.

بر اساس اعلام ستاد ساماندهی سواحل مازندران ، با وجود تعطیلی شناگاه های ساحلی استان ، ناجیان غریق و ماموران انتظامی برای جلوگیری از ورود مسافران و مجاوران به آب در مناطق شنا ممنوع در این مناطق حضور دارند ولی اغلب مراجعه کنندگان توجهی به هشدارهای آنان ندارند.

سواحل مازندران بر اساس این ستاد حدود ۴۰۰ نقطه حادثه خیز و شنا ممنوع دارد و با وجود ممنوعیت ورود و شنا در این مناطق سالانه نیمی از قربانیان دریا در این نقاط جان می بازند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha