فرمانده سپاه ثارالله کرمان : رسانه ها مکتب سردار سلیمانی را تشریح کنند

کرمان - ایرنا - فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه مکتب شهید سردار سلیمانی از مکتب اهلبیت (ع ) جدا نیست گفت: کرمان قله و سرچشمه این مکتب است و رسانه های این استان باید به زیبایی نظامات این مکتب را تبیین و تشریح کنند.

سردار حسین معروفی شامگاه  سه شنبه در همایش نقش رسانه در مکتب شهید سلیمانی افزود: مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی،  مکتب عاشورا و مکتب امام راحل و ادامه آن رهبری است و حاج قاسم این مکتب را عملیاتی کرد.

وی تصریح کرد: مکتب حاج قاسم، مکتب پاکیزگی و صداقت،  اخلاص، مردم داری، عشق به قرآن، عشق به ولایت، عشق به ناموس، عشق به مردم و غیره است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار داشت: مکتب شهید سلیمانی مکتب انسانیت و هل ندادن و مراقبت از یکدیگر است و مکتب مچ گرفتن نیست،   بلکه دست گرفتن و مکتب یاری رساندن به دیگری است.

سردار معروفی ادامه داد: زمانی در زمین اهلبیت عشقبازی کرده باشی معنای اخلاص را درک خواهی کرد و وقتی دستت در دست ائمه باشد،  همه کارهایت رنگ خدا به خود می گیرد و این مکتب شهید سلیمانی است که باید در جامعه ما ساری و جاری شود.

وی گفت: سردار شهید سلیمانی تاکید داشت تقسیم‌بندی سیاسی در کشور راه نیندازیم و تمام فرزندان و دختران ایران فرزندان ما هستند و این همان نگاه و مکتب حاج قاسم است.  

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: کجای دنیا سراغ دارید یک انسان و فرمانده نظامی  در مقابل دشمنان اسلام فرماندهی کند و یک نفر را هل ندهد و فقط دست بگیرد و تمام معادلات دنیا را به‌هم بریزد.

وی تاکید کرد: رسانه‌های زیبا اندیش و زیبا عمل می‌توانند این مکتب را در جامعه ترویج دهند.

سردار معروفی اظهار داشت: انتظار ما از رسانه های استان و کشوری این است که با هر فکر و گرایشی این مکتب را پیش گرفته تا جلوی دعواها و منیت‌ها گرفته شود.  

وی با بیان اینکه در فضای رسانه ای شاهد برخی بداخلاقی ها هستیم افزود: برخی دعواهای سیاسی در رسانه‌های کشور وجود دارد که به یکدیگر می‌تازند که مثلا فلانی اصولگرا یا اصلاح طلب است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تصریح کرد: آبروی مومن از خانه خدا مهمتر است اما شاهدیم بی حساب و کتاب آبروی دیگران را له می‌کنند.

وی گفت: در برخی مواقع ممکن است با یک قلم زدن نادرست عده ای از جامعه به بیراهه کشیده شود،  قلم حرمت دارد و نباید از این قلم در راه انحراف استفاده کرد.

سردار معروفی با بیان اینکه برای نخستین  سالگرد شهید سلیمانی برنامه های مختلفی داریم افزود: برنامه های مختلفی را پیش بینی کرده ایم و چند سناریو با کرونا و بدون کرونا تعریف کردیم و برای مدت ۱۰ روز برنامه خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: استان کرمان را  باید استان حاج قاسم کنیم و انتظار داریم رسانه‌های استان از هم اکنون به نهادینه کردن مکتب حاج قاسم سلیمانی در این استان بپردازند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تصریح کرد: جدا کردن ملت‌ها از انقلاب اسلامی هدف اصلی دشمن است و اگر بر جریان تحریف غلبه کنیم بر جریان تحریم هم می‌توانیم غلبه کنیم.

وی تاکید کرد: باید حقیقت‌ها را بگوییم و حقایق انقلاب اسلامی را برای جامعه تشریح کنیم.

در این آیین به مناسبت روز و هفته خبرنگار از خبرنگاران حاضر در این همایش تجلیل شد.

همچنین از کتاب صوتی خسین پسر غلامحسین نیز توسط فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان رونمایی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =