کردستان در سال جاری ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار عمرانی دارد

سنندج - ایرنا - رییس سازمان مدیریت برنامه و بودجه کردستان گفت: اعتبارات عمرانی استان در سال جاری با پیوست ردیف‌های ملی، استانی و بخش‌های دیگر ۲ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

بهرام نصراللهی زاده روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در استان کردستان بیش از ۲ هزار پروژه ناتمام از پنج درصد تا هشتاد درصد پیشرفت فیزیکی وجود دارد که عملیات اجرایی آنها در سال‌های گذشته آغاز شده ولی بدلایل مختلف از جمله کمبود منابع مالی هنوز تکمیل نشده‌اند.

وی با اشاره به محدودیت منابع بودجه در کشور و به تبع آن در استان افزود: در شورای برنامه ریزی استان برای هر شهرستان تعدادی پروژه نیمه تمام با همکاری فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی به عنوان پروژه‌های اولویت دار مشخص شدند تا با تخصیص اعتبار در سال مالی ۹۹ به بهره‌برداری برسند.

نصراللهی زاده به راهکارها برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام استان اشاره کرد و ادامه داد: تا زمان اتمام پروژه‌های نیمه تمام هیچ طرح جدیدی در کردستان به جز در موارد خاص مانند فضاهای آموزشی و طرح‌های آبرسانی به روستاها آغاز نخواهند شد.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از راهکارهای اتمام پروژه‌های نیمه تمام در کردستان واگذاری آنها به بخش خصوصی است که سال گذشته مجموعه ساختمان‌های تاریخی سنندج، سالن ورزشی حجاب سنندج، مجموعه پیست اسکی، سالن ژیمناستیک بانه و استخر شنای سقز به بخش خصوصی واگذار شدند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان یادآور شد: مالکیت پروژه‌های نیمه تمام که به بخش خصوصی واگذار می شود در اختیار دولت می‌ماند و سرمایه گذار در یک دوره زمانی آنها را تکمیل کرده و به عنوان بهره‌بردار، در مدت زمان مشخص از آنها استفاده می‌کند.

وی تاکید کرد: در شهرستان بانه تکمیل پروژه‌هایی که سال گذشته به عنوان اولویت مشخص شده پیگیری می شود که از جمله منطقه ویژه اقتصادی است که فاز اول آن در ۳۵ هکتار مساحت آماده شده و ساماندهی و تامین زیرساخت های بازارچه سیرانبند بانه نیز از دیگر پروژه‌ها است.

نصراللهی زاده گفت: آبرسانی به شهر بانه از محل سد عباس آباد، مجموعه ورزشی بانه، چند پروژه آموزشی نیز به عنوان پروژه اولویت دار این شهرستان در سال جاری مصوب شده که روند اجرای این پروژه‌ها با نظارت دنبال می‌شود.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =