سن مبتلایان به کرونا در سبزوار کاهش یافته است

سبزوار- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: طی ماه جاری سن مبتلایان به کرونا در سبزوار کاهش یافته و به میانگین ۳۵ تا ۴۵ سال رسیده است.

دکتر علیرضا مسلم عصر سه شنبه در نشست ستاد پیشگیری از کرونای شهرستان سبزوار افزود: کاهش میانگین سنی مبتلایان به کرونا در سبزوار نگران کننده است.
وی اضافه کرد: به علت عدم رعایت موارد بهداشتی و انجام رفتارهای پرخطر، روند ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در سبزوار افزایش یافته و این شهرستان همچنان در وضعیت قرمز از لحاظ ابتلا به کرونا قرار دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی و حفظ نکردن فاصله گذاری اجتماعی، وضعیت این شهرستان از نظر شیوع کرونا از مرحله قرمز عبور کرده و به وضعیت بحرانی نزدیک خواهد شد.
مسلم افزود: شهروندان از حضور غیر ضروری در مکان‌های شلوغ و پرتردد خودداری کنند و در صورت حضور در این مکان‌ها و وسایل نقلیه عمومی از ماسک استفاده نمایند.
وی ادامه داد: مرکز آموزشی، درمانی واسعی در شهر سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.
۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت نیم میلیون نفری ساکن شهرستان‌های سبزوار، جوین، داورزن، جغتای و خوشاب در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

طبق آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۳۳۱ هزار و ۱۸۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۸۰۰ تن رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =