کرمانشاه در وضعیت زرد بیماری کرونا قرار دارد

کرمانشاه- ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: خوشبختانه با همراهی خوب مردم وضعیت استان از لحاظ بیماری کرونا از وضعیت قرمز به زرد تغییر پیدا کرد و امیدوارم همین روند کاهشی ادامه یابد.

به گزارش ایرنا، محمودرضا مرادی عصر سه شنبه در گردهمایی متولیان عاشورایی استان که در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهارداشت: ما در اوج بیماری حدود ۴۸۰ بیماری بستری داشتیم که هم اکنون به ۱۷۰ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه وضعیت نسبتا خوبی در استان حاکم است، به در پیش بودن مراسم عزاداری محرم اشاره و اظهارداشت: خوب است در عین حال که این مراسم برگزار شود رعایت کامل پروتکل های بهداشتی نیز انجام شود.

مرادی تصریح کرد: طولانی بودن روزهای عزاداری و تعطیلی چند روزه ای که در دهه اول محرم پیش رو داریم این نگرانی را ایجاد کرده است که شاهد تشدید بیماری باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یاداور شد: برگزاری دور دوم انتخابات و همچنین اجرای چند آزمون جامع نیز بر نگرانی های ما افزوده است و این احتمال وجود دارد در نیمه دوم شهریور شاهد اوج گیری دوباره بیماری کرونا باشیم.

وی گفت: خواهشی که از مردم داریم پرهیز از سفر است چرا که اینکار ممکن است باعث انتقال بیماری از شهری به شهر دیگر و از استانی به استانی دیگر شود.

مرادی در پایان از همکاری خوب مردم کرمانشاه طی هفته های اخیر قدردانی کرد و گفت: در اعیاد سپری شده افزایش مسافرت خاصی نداشتیم و مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند که امیدوارم در ایام محرم نیز تداوم داشته باشد. 
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۳۱ هزار و ۱۸۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۸۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر رسید.

سیما سادات لاری روز سه شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۱ مرداد ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۲۶۹ مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۳۱ هزار و ۱۸۹ رسید.

اخبار مرتبط