۲۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۹
کد خبرنگار: 2186
کد خبر: 83904232
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش ۲برابری نیروهای حق‌التدریس آموزش و پرورش

ساری - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه کمبود نیروی تدریس همواره یکی از دغدغه‌های مهم مدارس استان بوده گفت: برای سال تحصیلی افزایش ۲برابری نیروهای حق‌التدری را داریم که تمامی کمبودهای ما را پوشش خواهد داد.

علیرضا سعدی‌پور روز سه شنبه در جلسه شواری آموزش و پرورش شهرستان محمودآباد با اشاره به اینکه وضعیت نیروی انسانی در نهاد آموزش و پرورش مازندران قابل پیگیری است تصریح کرد: مشکل وضعیت نیروی انسانی با افزایش معلمان حق التدریس برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۴۶ هزار ساعت نیروی حق التدریس برای مدارس مازندران به خدمت گرفته شد گفت: این عدد امسال به ۸۶ هزار و ۳۲ ساعت رسیده است و از این جهت دغدغه ای برای کمبود ساعت آموزشی و نیروی انسانی وجود نخواهد داشت . 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه امسال پیش بینی می شود بخشی از فرایند تعلیم و تربیت به صورت مجازی برگزار شود گفت: در آموزش مجازی فضای بهتری برای استفاده معلمان جهت پوشش کمبود نیروی تدریس خواهیم داشت. 

کمبود معلم و کلاس درس در محمودآباد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان محمودآباد نیز در جلسه امروز کمبود نیروی انسانی را مهم ترین مشکل مدارس شهرستان عنوان کرد و گفت: برای سال جدید به ٥٦ معلم برای پوشش کامل تحصیلی دانش آموزان محمودآبادی نیاز است. 

مرتضی نصری همچنین کافی نبود تعداد کلاس را از دیگر مشکلات آموزش و پرورش محمودآباد برشمرد و افزود: این شهرستان برای سال جدید ١٥ کلاس کسری دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندارن همچنین در پاسخ به کمبودها در حوزه نیروی تدریس و فضای آموزشی شهرستان محمود آباد تاکید کرد: تا قبل از فرار رسیدن سال تحصیلی جدید تمام مشکلات شهرستان محمودآباد احصا و برطرف خواهد شد.

شهرستان محمودآباد یکی از شهرهای ساحلی استان مازندران است که حدود ۱۵ هزار  نفر دانش آموز دارد که در ۱۴۳ مدرسه در حال تحصیل هستند.

سرانه فضای آموزشی در شهرستان محمودآباد هم سه متر و ۹۲ سانی متر مربع است که با میانگین استانی  که حدود  ۵ متر و ۱۰ سانتی متر است فاصله زیادی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =