مراسم عزاداری محرم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه گفت: مراسم عزاداری ماه محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همراهی هیات‌های عزادار و مردم ولایتمدار کرمانشاه برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدابراهیم الهی تبار عصر سه شنبه در گردهمایی متولیان عاشورایی استان کرمانشاه که در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: زندگی همه ما با امام حسین(ع) گره خورده است و همه ساله مراسم عزای سرور و سالار شهیدان باشکوه خاصی برگزار شده است.

وی ادامه داد: امسال شرایط خاصی به واسطه بیماری کرونا در کشور و استان کرمانشاه ایجاد شده است که می طلبد با درایت شرایطی ایجاد کنیم که وضعیت بیماری تشدید نشود.

الهی تبار تصریح کرد: همه ما عزادار حضرت سیدالشهدا (ع) هستیم و به این عزادار بودن نیز افتخار می کنیم چرا که هرچه داریم به برکت امام حسین و تاسوعا و عاشوراست.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: باید به این موضوع توجه داشته باشیم باتوجه به حساسیت های وضعیت کنونی، لازم است شرایطی ایجاد شود که هم شاهد برپایی پرشور و شعور مراسم عزاداری باشیم و هم اینکه بیماری کرونا اوج نگیرد.

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب و اسلام منتظر فرصت هستند که نهایت سوء استفاده را از شرایط پیش آمده ببرند و به تضعیف اعتقادات مردم و بخصوص نسل جوان بپردازند بنابراین باید در عین حال که مراسم عزاداری را برگزار می کنیم پروتکل های بهداشتی را نیز رعایت کرده باشیم.

الهی تبار در پایان و با اشاره به ابلاغ برخی ضوابط برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم، گفت: امیدوارم هیات های مذهبی با رعایت ان ها و در عین حال همراهی مردم شاهد باشیم که مراسم عزای سرور و سالار شهیدان با رعایت پروتکل های بهداشتی بهداشتی برگزار شود.

اخبار مرتبط