۲۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۲
کد خبرنگار: 1026
کد خبر: 83904203
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پویش نذر ماسک در مازندران آغاز به کار کرد

ساری - ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که پویش نذر ماسک در آستانه ماه محرم با محوریت تشکل‌های مردم نهاد حوزه سلامت و همکاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران آغاز به کار کرده است.

دکتر سیمین بابایی عصر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : با توجه به برخی محدودیت ها برای توزیع اطعام در ماه محرم سال جاری ، پویش نذر ماسک در این استان به عنوان جایگزینی برای آیین نذر اطعام به مردم به خصوص خیرین پیشنهاد می شود تا از طریق این پویش بتوان ماسک مورد نیاز خانواده های کم درآمد جامعه را تامین کرد.
وی گفت : در شرایط فعلی استفاده از ماسک به عنوان یکی از مهم ترین پروتکل های بهداشتی از سوی سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت در سطح کشور مطرح شده و قطعا برخی از خانواده های نیازمند در تامین آن با مشکل اقتصادی مواجهند که لازم است اقدامات نیکوکارانه در این زمینه صورت گیرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت : طرح نذر ماسک در ماه محرم می تواند با مشارکت همگانی مردم بویژه خیرین در تامین این تجهیزات حفاظت فردی برای خانواده های کم درآمد موثر باشد و مشارکت عزداران حسینی در این نذر می تواند بخشی از مشکلات این قشر را رفع کند.
 بابایی از رسانه ها و فعالان حوزه تشکل های مردمی در استان مازندران خواست تا همانند گذشته که در طرح کمک های مومنانه به اقشار کم درآمد جامعه نقش خودشان را در کنار خیرین ایفاء کردند در این پویش نیز پیشگام شوند.
وی از دستگاه های دولتی و غیر دولتی و نهادها نیز خواست تا در پویش نذر ماسک مشارکت مومنانه داشته باشند تا با همراهی مردم بخشی از اقلام سلامت محور خانوارهای نیازمند در روزهای کرونایی تامین شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از هیات های مذهبی استان نیز  برای پیوستن به این پویش دعوت کرد.
با شروع موج دوم ویروس کرونا در استان مازندران از هفته دوم تیرماه سال جاری تاکنون براساس مصوبه ستاد استانی و ملی کرونا استفاده از ماسک در فضاهای عمومی به عنوان یکی از پروتکل های بهداشتی الزامی شد و در استان مازندران هم به گفته مسئولان پوشش استفاده از ماسک به حدود ۸۰ درصد رسید.

کارشناسان  و فعالان حوزه اجتماعی بر این باورند که حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از جمعیت مازندران با وجود الزامی بودن استفاده از ماسک ، به خاطر شرایط سخت اقتصادی متاثر از شیوع کرونا قادر به تامین این پوشش نیستند.

مازندران بیش از چهار هزار مسجد و بیش از دو هزار هیات مذهبی دارد.
براساس آخرین آمار دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل هم اکنون حدود یک هزار و ۶۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های تحت پوشش این دو دانشگاه بستری هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =