نحوه اجرای قانون سختی کار در واحدهای تولیدی زنجان بررسی شود

زنجان- ایرنا- استاندار زنجان گفت: نحوه اجرای قانون سختی کار مشاغل زیان‌آور در واحدهای تولیدی این استان باید بررسی شده و در صورت وجود کمترین اجحاف در صنایع استان باید جهت جمعبندی و اخذ تصمیم نهایی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مطرح شود.

فتح‌الله حقیقی روز سه‌شنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع استان که به‌صورت ویدئوکنفرانس در محل شرکت صنایع استیل ایران برگزار شد، افزود: قانون سختی کار در برخی واحدهای تولیدی مشمول تمام کارکنان اداری، نگهبان و کارگران می‌شود که این موضوع باید بررسی شود.
وی اظهار داشت: معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری باید مشمول بودن یا نبودن اجرای قانون سختی کار در مشاغل مشترک در سایر استان‌ها را نیز بررسی کنند.
حقیقی خاطرنشان کرد: همچنین این معاونت باید بررسی کند که کدام یک از مشاغل، مشمول قانون سختی کار بوده و کدام یک نیستند تا حقی از هیچ یک از صنایع  تضییع نشود.
استاندار زنجان گفت: مشکلات مربوط به ارز از جمله تامین ارز و بازگشایی حاصل از صادرات را بارها با رایزنی و مکاتبه پیگیری کرده‌ایم اما از اختیارات استان، خارج بوده و تصمیم‌گیری در این خصوص از مرکز به استان‌ها ابلاغ می‌شود.
وی در خصوص تامین نقدینگی واحدهای تولیدی خاطرنشان کرد: در این رابطه نیز بانک‌های استان تعامل بسیار خوبی با واحدها دارند و برای حل مشکلات واحدهای تولیدی، همکاری می‌کنند.
به گزارش ایرنا، استاندار زنجان قبل از برگزاری این جلسه در راستای رفع موانع و تحقق برنامه‌های جهش تولید استان از واحدهای تولیدی میری ( تولیدکننده انواع لامپ و روشنایی معابر و منازل)، پارس‌گستر ( تولیدکننده کنسانتره آهن)، اسیدسازان ( تولیدکننده اسید سولفوریک)، فرش سهند ( تولیدکننده انواع فرش ماشینی) و صنایع استیل ایران ( تولیدکننده انواع ظروف و لوازم خانگی استیل) بازدید کرد.
از زمان حضور فتح‌الله حقیقی به عنوان استاندار در زنجان، تمام جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در خارج از محل استانداری و ضمن بازدید از واحدهای تولیدی در محل یکی از واحدها برگزار می‌شود که گشایش بسیار خوبی در رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان داشته و مورد تایید و قدردانی وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =