۲۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۱۹
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83904127
۰ نفر

برچسب‌ها

محرم ماه تجلی امر به معروف و نهی از منکر است

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: محرم ماه پیروزی حق بر باطل و تجلی امر به معروف و نهی از منکر و مظهر ایثار و فداکاری است.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی روز سه شنبه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان با بیان اینکه شجاعت امام حسین (ع) پشتوانه امر به معروف و نهی از منکر است اظهار داشت: در آیات قرآن معیار برتری امت، امر به معروف و نهی ازمنکر معرفی شده است چرا که در امت اسلامی سکوت و ترس معنا ندارد.

وی اضافه کرد: در کنار امر به معروف باید نهی از منکر نیز انجام و با فساد مبارزه شود ولی برخی از ما تنها به امر به معروف توجه می‌کنیم و نهی از منکر نداریم این یعنی تنها بخشی از وظیفه خود را انجام داده‌ایم و نمی‌توانیم به هدف الهی امر به معروف و نهی از منکر برسیم.

امام جمعه خرم‌آباد بیان کرد: امربه معروف و نهی از منکر باید برخواسته از ایمان باشد و خداوند در آیات قرآن می‌فرمایند اهل کتاب به دین اسلام ایمان بیاورند ولی متاسفانه برخی ایمان آورند و برخی در فسق و فجور باقی ماندند.

حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: در چهل سالگی دوم و در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که از طرف مقام معظم رهبری امر به معروف و نهی از منکر ظهور بیشتری دارد.

وی تصریح کرد: وضعیت استان لرستان نیز به گونه‌ای است که نیازمند همدلی، وفاق ،اتحاد و صدای واحدی داریم که امر به معروف و نهی از منکر را براساس دستورالعمل پیش ببریم و این موضوعی نیست که یک فرد یا دستگاهی به تنهایی به آن عمل کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: هر توفیقی طی ۴۰ سال انقلاب اسلامی حاصل شده آمران به معروف و نهی از منکر حضور داشته و در جلوگیری از فساد دخالت داشته‌اند.

وی اظهار داشت: ۶ هزار و سیصد شهید استان لرستان آمران به معروف و نهی از منکری بودند که جانشان را جهت بقای ملت و ترویج و گسترش امر به معروف و نهی از منکر در طبق اخلاص گذاشتند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی افزود: در راستای امر به معروف و نهی از منکر با جوانانی با احساسات پاک روبرو می‌شویم که این احساسات نیازمند تدبیر است و نباید این احساسات را خاموش کنیم بلکه از این احساسات در مسیر صحیح هدایت کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان اضافه کرد: ما باید به جایی برسیم که  هشت میلیون جوان مومن، پای کار، انقلابی، پای کار، معنویت گرا، اخلاق مدار و عدالت خواه برای نظام جمهوری اسلامی تربیت کنیم چرا که با مطالبه گری این جوانان بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =