۲۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۴۵
کد خبرنگار: 924
کد خبر: 83904092
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح جامع شهر اسکو بازنگری می شود

تبریز- ایرنا - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از بازنگری طرح جامع شهر اسکو براساس ضوابط عمومی و اختصاصی بافت تاریخی خبر داد.

احمد حمزه زاده روز سه شنبه در جلسه کمیته بافت تاریخی شهر اسکو با تأکید به لزوم رعایت ضوابط عمومی و اختصاصی بافت تاریخی در شهر اسکو، خاطرنشان کرد: اسکو از جمله ۱۶۸ شهر کشور است که بافت تاریخی آن به وسعت ۷۶ هکتار توسط شورای عالی معماری و شهرسازی مصوب شده است و نظارت بر ساخت ‌و سازهای منطبق با ضوابط بافت تاریخی در آن امری ضروری است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی گفت: با توجه به لزوم بررسی موقعیت بافت تاریخی در شهر اسکو و تمرکز و سیاست‌گذاری طرح جامع براساس بافت تاریخی، طرح جامع این شهر در راستای تمرکز بیشتر بر رعایت ضوابط بافت تاریخی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

حمزه زاده تأکید کرد: با توجه به اینکه گردشگری فرهنگی و تاریخی محور اصلی توسعه گردشگری در استان است، توجه و اجرای کامل ضوابط در نگهداری از بافت و آثار تاریخی مهمتر است و به همین منظور رعایت ضوابط و همچنین مشارکت جمعی دستگاه‌های اجرایی و مدیریت شهری در این امر ضروری است .

اُسکو یکی از شهرهای غربی استان آذربایجان شرقی و مرکز شهرستان اسکو است.

جمعیت اسکو در سال ۱۳۹۵ خورشیدی ۱۸ هزار و ۴۵۹ نفر بوده که از این جهت، پانزدهمین شهر استان آذربایجان شرقی محسوب می‌شود.

این شهر یکی از قطب‌های مهم صنایع دستی و گردشگری در استان آذربایجان شرقی است.

شهر اسکو به شهر ملی چاپ باتیک در ایران شناخته می‌شود.

روستای صخره ای کندوان هم در این شهرستان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =