امام جمعه کرمان از اهتمام استاندار در رفع معضل حاشیه‌نشینی قدردانی کرد

کرمان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان از توجه استاندار به مسائل حاشیه نشینی قدردانی کرد و ادامه داد: ارائه الگوی مناسبی برای ساماندهی حاشیه‌نشینی‌ها از اهم امور مورد نظر در حوزه اجتماعی به شمار می رود.

حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی روز سه شنبه در دیدار سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان و تعدادی از نمایندگان تشکل‌های غیردولتی استان به مناسب روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی، افزود: اهمیت و اثربخشی اقدامات تشکل‌های غیردولتی در حوزه مسائل اجتماعی برکسی پوشیده نیست و بخشی از این اهمیت به دلیل آن است که مسائل اجتماعی در صورت عدم رسیدگی، ابعاد تازه ای می‌یابند.

 وی با تاکید بر اینکه  در رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی، جنبه عبادی و مسئولیت انسانی داریم و باید توجه داشت که بسیاری از کارها و مسئولیت‌ها مربوط به مقطع زمانی خاص نمی‌شود و ریل‌گذاری است که در دوره‌های مسئولیت بعدی هم باید ادامه یابد از اهتمام محمد جواد فدائی استاندار کرمان برای رفع معضل حاشیه نشینی و جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی در مناطق حاشیه شهرهای این استان قدردانی کرد.

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان اقدام این مجموعه کاری را در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای فرهنگ دانست و خواستار حمایت همه جانبه نمایندگان ارکان حکومتی برای مهار آسیب ها در مناطق حاشیه نشین شهرهای استان شد.
مرضیه مهدوی با اشاره به روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی عنوان کرد: ۶۰۰ تشکل غیردولتی در استان کرمان مجوز دارند که ۴۰۰ مورد آنها فعال هستند و در حوزه‌های بهداشت و درمان، امور خیریه، فرهنگی، محیط زیست و منابع طبیعی، کودکان، ایثار و شهادت، جوانان، علمی و پژوهشی، زنان و غیره کار می‌کنند.
وی ادامه داد: در جریان بیماری کرونا،پویش‌های متعددی از سوی تشکل‌های مردم راه‌اندازی شده و اقدامات موثری از جمله تهیه و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی در مناطق حاشیه‌ای و محروم، توزیع بسته‌های معیشتی و وعده‌های غذای گرم داشته‌اند.
سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان گفت: تشکل‌های اجتماعی و مردمی نیازمند حمایت‌ها و پشتیبانی‌های معنوی ما هستند و کمکی به غیر از حمایت دولت نمی‌خواهند.
وی حمایت استاندار  و معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی کرمان را از فعالیتهای اجتماعی و فرهنگی ارزشمند توصیف کرد.

مدیر موسسه ثامن‌الحجج در این دیدار  از همراهی تشکل‌ها در راستای مقابله با بیماری کرونا یاد کرد و گفت: تجهیزات پزشکی متعددی از جمله دستگاه ‌MRI در حال خریداری داریم که بحث درمان را در این مرکز توسعه می‌دهد.
علی شمسی نیا بیان کرد: امیدواریم تا پایان سال فاز اول کارخانه داروهای گیاهی و داروخانه گیاهان دارویی را راه‌اندازی کنیم.
کورکی‌نژاد معاون تشکل‌های اداره کل اجتماعی استانداری کرمان عنوان کرد: با تلاش و فعالیت تشکل‌های غیردولتی و سازمان‌های مردم نهاد، ۱۴ میلیارد تومان در بحث کرونا کمک‌ به اقشار آسیب‌پذیر داشته‌ایم. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =