دولت برای عرضه داخلی نفت مجوز قانونی دارد

تهران-ایرنا- سخنگوی هیات رییسه مجلس با بیان اینکه ظرفیت‌های قانونی برای عرضه نفت در داخل وجود دارد، گفت: در بودجه‌های سنواتی به ویژه در بند (و) تبصره یک قانون بودجه سال ۱۳۹۸ این مجوز به دولت داده شده است.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، «محمدحسین فرهنگی» با تشریح جلسه روز سه‌شنبه هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: بخشی از موضوعات داخلی مجلس درباره ترددها، مسائل بهداشتی و ایمنی و محل برگزاری جلسات در نشست امروز بررسی شد.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی افزود: در ارتباط با سوالات نمایندگات از وزرا مقرر شد از هفته آینده، سوالات نمایندگان به طور منظم در دستور کار صحن قرار گیرد.

 جزئیات عرضه نفت در داخل هنوز نهایی نشده است

فرهنگی با اشاره به توضیحات رییس مجلس درباره نشست اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی سران قوا گفت: در بخشی از موضوعات مرتبط با عرضه نفت در داخل تصمیماتی گرفته شده اما جزییات آن هنوز نهایی نشده است لذا در جلسه آتی سران قوا نهایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های قانونی برای عرضه نفت در داخل وجود دارد و سابقه قانونی در این زمینه هست، گفت: در بودجه‌های سنواتی به ویژه در بند (و) تبصره یک قانون بودجه سال ۱۳۹۸ این مجوز به دولت داده شده است. دولت در حال حاضر هم با تاخیر به اجرای قانون روی آورده است. لذا تصمیماتی مرتبط با حوزه اجرا گرفته شده است.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ستاد سران قوا خارج از مصوبات قانونی اختیاراتی دارند و می‌توانند با وجود تحریم‌ها تصمیماتی را اتخاذ کنند.

 جهانگیری در جلسه رای اعتماد به وزیر صمت در مجلس حضور می‌یابد

فرهنگی با اشاره به نشست چهارشنبه هفته گذشته مجلس شورای اسلامی، گفت: براساس اخبار دریافت شده آقای رییس جمهوری در نشست رای اعتماد حاضر نخواهند شد و آقای جهانگیری حضور پیدا می‌کنند اما با توجه به اینکه در قانون آیین‌نامه داخلی مجلس به صراحت آمده که رییس جمهوری باید در نشست رای اعتماد به وزرا نطق کند، معاون اول وی امکان نطق نخواهد داشت و تنها موافقان و مخالفان به ایراد نکته نظرت خود می‌پردازند.

وی یادآور شد: براساس قانون آیین‌نامه داخلی مجلس معاون اول رییس جمهور می‌تواند در جلسات استیضاح وزرا نطق کند اما در جلسات رای اعتماد به صراحت آمده است که تنها رییس جمهوری امکان نطق دارد.

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: برخی از نمایندگان طرح‌هایی برای استیضاح‌ برخی وزرا را هم دنبال کردند و حداقل درباره دو وزیر مشخص این پیگیری‌ها صورت گرفته است. هیات رییسه مجلس طبق ادوار گذشته در ارتباط با استیضاح وزرا تمام مراحل قانونی را طی و طبق ملاحظات قانونی عمل می‌کند لذا بعد از گذشت مذاکرات و گفت‌وگو با استیضاح کنندگان، طرح استیضاح به صحن مجلس ارسال می‌شود

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =