پیگیر تجهیزات ۲۰ میلیارد ریالی برای بیمارستان کنگاور هستیم

کرمانشاه- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان کنگاور از پیگیری برای تامین تجهیزات ۲۰ میلیارد ریالی بیمارستان شهید چمران این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا، حسین امیری روز سه شنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان کنگاور ضمن گرامیداشت سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار ایرنا، خبرنگاران را بازوان توانمند در نظام سلامت عنوان کرد و افزود: خبرنگاران شهرستان با مشاهده کرونا در جهت مقابله مردم با این ویروس شوم و کشنده و کاهش آمار مبتلایان باشبکه بهداشت مشارکت تنگاتنگی داشتند.
وی در ادامه با بیان اینکه روز گذشته مشکلات و نواقص حوزه بهداشت و درمان کنگاور را در نشست اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بیان کرده، اظهار داشت: از جمله مهمترین این درخواست ها اخذ مجوز استخدام پرستار در کنگاور، ساخت خانه بهداشت روستای قارلق باتوجه به آماده شدن زمین، ادامه ساخت پروژه اداری مرکز بهداشت و تامین نیرو و آمبولانس شهر گودین و روستای فش برشمرد.
وی همچنین از تحویل یک دستگاه آمبولانس با اعتباری افزون بر ۱۰ میلیارد ریال به ناوگان مرکز فوریت های کنگاور خبر داد.
وی گفت: پروژه اداری مرکز بهداشت مشتمل بر سه طبقه که شبکه بهداشت و درمان، مرکز بهداشت و آزمایشگاه رفرنس به همراه خوابگاه در این مکان تجمیع خواهند شد که با پیش بینی ۶۰ میلیارد ریال آغاز شد و تاکنون حدود ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
امیری در ادامه با بیان اینکه لوازم بهداشتی از جمله ماسک، گان، شیلد و... برای پرستاران و مجموعه درمان درگیر با کرونا بیمارستان برای پیک کرونا پاییزه خریداری شده، اظهار داشت: یک کمپرسور اکسیژن درخواست کرده ایم که با اورحال کمپرسور موجود در بیمارستان بتوانیم روزانه ۴۰۰ لیتر اکسیژن برای بیماران کرونایی تولید کنیم.
او همچنین از جمله نواقص شهرستان که به اطلاع هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی رسیده را پمپ انژکتور سی تی اسکن، سونوگرافی پرتابل و یخچال های دارویی برای بیمارستان عنوان کرد و افزود: همچنین دستور تامین اعتبار جهت ساخت خانه های بهداشت برخی از روستاهای شهرستان را گرفتیم.
وی در خاتمه از خبرنگاران خواست که خیران را به بخش خرید تجهیزات بیمارستانی سوق دهند چرا که تامین سلامتی امروزه به دغدغه بزرگ جهانی تبدیل شده است.