استاندار خوزستان: حساب‌های شرکت هفت‌تپه آزاد شد

اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان با بیان اینکه حقوق اردیبهشت و خرداد کارگران شرکت هفت تپه به زودی پرداخت می‌شود، گفت: منابع مالی این شرکت برای پرداخت حقوق کارگران و کشت نیشکر و تولید محصول، با آزاد شدن حساب‌های این شرکت، تامین شده است.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران در این باره بیان کرد: با پیگیری‌ مسوولان استانی ، وزیر کشور، هماهنگی‌ در شورای امنیت کشور، معاون اول رییس جمهوری، مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اصل ۹۰ ، در نهایت با دستور مستقیم رییس قوه قضاییه و دادستان کل کشور مبنی بر انجام اقدامات لازم برای ادامه فعالیت شرکت هفت تپه، امروز حساب‌های این شرکت برای پرداخت حقوق کارگران و تامین منابع آن آزاد شد.

وی ادامه‌داد: معوقات حقوقی این کارگران مربوط به ماه‌های اردیبهشت و خرداد در چند روز آینده پرداخت خواهد شد.

رییس شورای تامین استان خوزستان افزود: علاوه بر این منابع مالی برای کشت جدید در هفت‌تپه تامین شده تا از این طریق روند تولید محصولات شرکت از سر گرفته شود.

شریعتی، از شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به عنوان یک واحد تولیدی بزرگ نام برد و گفت: ادامه روند تولید این شرکت در سال جهش تولید، گام موثری در تولید شکر به عنوان یک کالای استراتژیک برای کشور خواهد بود.

وی افزود: امیدواریم با اقداماتی که انجام می‌شود، این شرکت مانند سال‌های گذشته در جهت خوداتکایی و خودکفایی اقتصادی و امنیت غذایی کشور نقش آفرین باشد.

به دنبال بروز مشکلات مالی و تشکیل پرونده قضایی برای برخی مسوولان شرکت هفت تپه، حساب‌های این شرکت از سوی مقام قضایی مسدود شده بود.

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در هفته‌های گذشته نسبت به پرداخت نشدن حقوق و برآورده نشدن مطالبات خود اعتراض داشتند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه با ۲۴ هزار هکتار وسعت زمین‌های کشاورزی و کارخانه و حدود پنج هزار و ۵۰۰ نفر نیروی رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال استان خوزستان واقع است. این شرکت که از سال ۹۴ به بخش خصوصی واگذار شده،  شاهد تجمعات مختلف بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =