در ایران می‌مانیم

تهران- ایرنا- برخی گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای در روزهای اخیر مبنی بر خروج تنها سرمایه‌گذار خارجی در حوزه اپراتورهای ایران (شرکت ام تی ان) مطرح شده بود که این شرکت این ادعاها را تکذیب کرد.

چند روز قبل اخباری منتشر شد که به صورت غیررسمی اعلام می‌کرد، شرکت ام تی ان MTN که تنها سرمایه‌گذار خارجی در حوزه اپراتورهاست، قصد دارد بازار ایران را ترک کند.

این اخبار و گمانه زنی‌ها از زمانی آغاز شد که مدیر ارشد اجرایی این شرکت از طریق ویدیو کنفرانس اعلام کرد: خاورمیانه به طور ویژه‌ای، پیچیده شده و درآمد شرکت از کشورهای این حوزه کاهش یافته است. به همین دلیل خروج ام تی ان از بازار خاورمیانه در سه فاز اتفاق خواهد افتاد. در میان مدت شرکت اعلام کرده که ۴۹ درصد سهام خود در ام تی ان ایرانسل را که یکی از بزرگترین بازارهای این شرکت است واگذار می‌کند.

این خبر به شایعات دامن زد تا این‌که گروه ام‌تی‌ان و شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در بیانیه‌ای اعلام کردند این گروه آفریقایی، هیچ برنامه قریب‌الوقوعی برای خروج از ایران ندارد.

این مجموعه ‌با اشاره بر وجود ۵۱.۷ میلیون مشترک فعال ایرانسل در جمهوری اسلامی ایران، این اطمینان را دادند مشترکان، خدمات متمایزی که از اپراتورشان انتظار دارند را بدون هیچ مشکلی دریافت می‌کنند.
گروه ام‌تی‌ان که مقر آن در آفریقای جنوبی است، هفته پیش اعلام کرد هیأت‌مدیره این گروه، تصمیم گرفته که بهتر است در آینده خدمات خود را بر قاره آفریقا متمرکز کند.
در نتیجه، این گروه در میان‌مدت و بر اساس برنامه چند مرحله‌ای، طی سه تا پنج سال آینده شرکت‌های خود را در خاورمیانه واگذار خواهد کرد.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha