۲۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۲
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 83904007
۰ نفر

برچسب‌ها

خیابانی در تهران به نام مدافعان سلامت نامگذاری شد

تهران - ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران برای گرامی‌داشت نام و یاد کادر درمان فوت شده بر اثر کرونا، یک خیابان در حوالی ساختمان وزارت بهداشت را به نام مدافعان سلامت نامگذاری کردند.

به گزارش ایرنا؛ اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز سهشنبه در ادامه دویست و سی امین جلسه خود مصوبات کمیته نامگذاری را در دستور کار قرار دادند.

«محمدجواد حقشناس» رئیس کمیته نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: اول شهریور روز پزشک است و سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت اصرار داشتند از آنجایی که ۱۵۰ نفر از کادر درمان درراه مبارزه با کرونا جان خود را از دست دادند یک معبر به نام "مدافع سلامت" نامگذاری شود.

وی گفت: کمیته نامگذاری به صورت فوق العاده تشکیل جلسه داد و پیشنهادات مختلفی در این زمینه مطرح شد.

حقشناس با بیان این که برخیها پیشنهاد دادند که تونل گیشا به نام مدافع سلامت نامگذاری شود، گفت: نهایتا به این نتیجه رسیدیم که در حوالی ساختمان وزارت بهداشت یک معبر را به نام مدافعان سلامت نامگذاری کنیم.

 وی تاکید کرد: بعد از بررسی، خیابان زرافشان شمالی انتخاب شد و این در حالی است که خیابان زرافشان جنوبی به نام سابق خود باقی می ماند.

حقشناس گفت: این نام به تایید بنیاد شهید نیز رسیده است چرا که ما احتیاط کردیم و بنیاد شهید گفته که مصوب ندارند و به همین دلیل فعلا بدون کلمه شهید مصوب کنیم تا اگر تصمیمات لازم اخذ شد آن را تغییر دهیم.


«مجید فراهانی» عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در در این خصوص گفت: مدافع سلامت درست نیست، بلکه باید کلمه شهدای مدافع سلامت را استفاده کنیم.

«سید حسن رسولی» عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران نیز اظهار داشت: کلمه مدافع سلامت درست نیست بلکه از آنجایی که حدود ۱۵۰ نفر جان خود را از دست دادند باید از کلمه جمع مدافعان سلامت استفاده کرد.

در نهایت اعضای شورای شهر تهران به این پیشنهاد مبنی بر نامگذاری خیابان زرافشان شمالی به نام مدافعان سلامت رأی دادند.

نامگذاری خیابان به نام دو فعال رسانه ای 

«محمدجواد حق‌شناس» رئیس کمیته نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران همچنین با بیان این که پیشنهاد میشود دو معبر در مجاورت انجمن روزنامه نگاری به نام دو روزنامهنگار درگذشته بر اثر کرونا یعنی «سهیل گوهری» و «روح اله رجایی» نامگذاری شوند، گفت: این پیشنهاد به تقاضای روزنامه جام جم و جمعیت هلال احمر انجام میگیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =