آموزش و پرورش کاشمر۱۱۰ میلیارد ریال تفاهم‌نامه با خیرین منعقد کرد

مشهد- ایرنا- مدیر آموزش‌ و پرورش کاشمر گفت: امسال حدود ۱۱۰ میلیارد ریال با خیرین برای انجام پروژه‌ها تفاهم‌نامه منعقد و در برخی پروژه‌ها تعهد خیرین به طور کامل انجام شده‌ است.

علی طاهریان روز سه‌شنبه در نشست با خبرنگاران افزود: در حال حاضر ۳۹ پروژه در دست اقدام است که عملیات عمرانی برخی از آنها مانند استخر دانش‌آموزی از ۱۰ سال قبل آغاز شده‌ است.

وی ادامه داد: برای تکمیل استخر آموزش‌ و پرورش ۵۰ میلیارد ریال نیاز داریم که ۲۰ میلیارد ریال آن توسط خیرین تأمین و ۳۰ میلیارد ریال دیگر در تعهد سازمان نوسازی مدارس است.

مدیر آموزش‌ و پرورش کاشمر گفت: هم‌زمان با هفته دولت برای نخستین بار در استان مرکز اسناد آموزش‌ و پرورش با اعتبار دو میلیارد ریال در کاشمر  به بهره‌برداری می‌رسد همچنین هم‌زمان با این مرکز موزه علوم با اعتبار یک و نیم میلیارد ریال توسط خیرین و منابع داخلی افتتاح می‌شود.

طاهریان افزود: اعتبار رصدخانه در محل اردوگاه دانش‌آموزی با کمک خیرین و اداره کل نوسازی مدارس تأمین شده است و تاکنون ۲۵ درصد پیشرفت دارد اعتبار مورد نیاز پارک مشاهیر منطقه هم از محل کمک‌های خیرین تأمین شده و عملیات عمرانی آن به زودی آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: امسال در مجموع ۲۰ کلاس به صورت دو پروژه مستقل به فضای فیزیکی و تعداد کلاس‌های مدارس اضافه می‌شود همچنین در ابتدای مهرماه سه مدرسه و در هفته دولت دو پروژه آموزشی به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر آموزش‌ و پرورش کاشمر گفت: با توجه به وجود ۳۳ هزار دانش‌آموز پیش‌دبستانی در مقاطع مختلف به‌تنهایی نمی‌توانیم به‌خوبی مسائل را مدیریت کنیم و نیازمند همراهی خبرنگاران هستیم.

طاهریان افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا امسال برای بازگشایی مدارس تصمیماتی پیش‌بینی و اتخاذ شده‌است در وضعیت سفید پایدار دانش‌آموزان در مدارس حضور خواهند داشت، در وضعیت زرد حضور دانش‌آموزان به دو صورت مجازی و نیمه‌حضوری خواهد بود و در وضعیت قرمز نیز مطالب از طریق فضای مجازی دنبال می‌شود.

وی اضافه کرد: اگرچه هر دانش‌آموز سرانه‌ای دارد اما این میزان سرانه، کفاف مخارج مدارس را نمی‌دهد.

مدیر آموزش‌ و پرورش کاشمر گفت: در این شهرستان کاشمر دغدغه آموزش فرزندان بسیار شده است به‌طوری که والدین حاضرند برای کلاس‌های کنکور به‌صورت زیرزمینی هزینه‌های ۳۶۰ میلیون ریالی به استاد پروازی از تهران پرداخت کنند.

طاهریان افزود: مدارس برای اینکه بخواهند دغدغه والدین را در برگزاری کلاس‌های با کیفیت برطرف کنند بر اساس اصل مشارکت شهریه‌ای را تعیین و به اولیاء اعلام می‌کنند اما اگر فردی توان پرداخت را نداشت و یا تحت حمایت بهزیستی و کمیته امداد بود اجباری وجود ندارد و گاه به چنین اشخاصی کمک هم می‌شود.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی برای ارائه محتوای آموزشی در بستر فضای مجازی  در زمینه اینترنت و پهنای باند به خصوص در برخی روستاها با مشکلاتی مواجهیم و نقاط کوری وجود دارد البته برخی مدارس روستایی اینترنت ضعیف دارند که باید نسبت به رفع این مشکل اقدام شود.

۱۹۰ مدرسه، آزمایشگاه، پژوهشسرا و کانون تربیتی در کاشمر دایر است و دو هزار و ۲۵۰ معلم کار تدریس به دانش آموزان را برعهده دارند.

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =