۲۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۵
کد خبرنگار: 2660
کد خبر: 83903999
۰ نفر

برچسب‌ها

موافقت با مرخصی ۱۶۸ زندانی در خوزستان

اهواز - ایرنا - ۱۶۸ زندانی با معاون قضایی و اجرای احکام رییس دادگستری خوزستان دیدار، و در نتیجه این دیدارها با مرخصی پایان حبس ۲۵ نفر و مرخصی یک ماهه به ۱۴۳ نفر این زندانیان موافقت شد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری خوزستان، علی افتخاری معاون قضایی و احکام رییس کل دادگستری و دبیر ستاد ساماندهی و کاهش هدفمند جمعیت کیفری زندان خوزستان، با حضور در زندان‌های مرکزی اهواز، ماهشهر و آبادان با تعدادی از زندانیان دیدار و پیرامون رسیدگی به درخواست‌ها و مشکلات قضایی آنان دستورهای لازم را به مراجع قضایی حوزه‌های مربوطه صادر کرد.

علی افتخاری روز سه‌شنبه در جمع تعدادی از زندانیان اندرزگاه‌های زندان مرکزی اهواز گفت: هدف نظام قضایی از اتخاذ مجازات حبس ، انتقام از مجرم نیست بلکه هدف آن است که به زندانی فرصت تنبه و ندامت از جرم دهد تا بازگشت سعادتمندانه به جامعه داشته باشد و مجدد مرتکب جرم نشود.

معاون دادگستری خوزستان:کاهش جمعیت کیفری اولویت نظام قضایی است

وی افزود: کاهش هدفمند جمعیت کیفری اولویت نخست نظام قضایی است و قضات تا جایی که امکان دارد از مجازات جایگزین حبس استفاده کنند.

وی گفت: امروز سیاست کنترل و کاهش هدفمند جمعیت کیفری زندان، اولویت مهم نظام قضایی است از این رو مقام‌های قضایی و قضات ‌باید به این اولویت مهم با باور عمل کنند و از همه ظرفیت‌های قانونی برای تحقق آن استفاده کنند.
افتخاری ادامه داد:استفاده از ظرفیت‌های قانونی موجود در راستای کاهش جمعیت کیفری به‌ویژه تجهیزات و تکنولوژی ارتباط بین قضات و زندانیان از طریق سامانه‌های ویدئو کنفرانس یک موضوع مهم است که مورد تاکید رییس کل دادگستری استان نیز هست.
معاون قضایی و اجرای احکام رییس کل دادگستری خوزستان به قضات توصیه کرد زندانیان واجد شرایط را از ارفاق‌های حقوقی برخوردار ، و از قرارهای تامین متناسب با جرم برای آنان استفاده کنند.
دبیر ستاد ساماندهی و کاهش هدفمند جمعیت کیفری زندانیان خوزستان افزود: هدف نظام قضایی این نیست که زندانیان شرور و مرتکبان جرایم خشن وخاص با خروج از زندان  امنیت مردم را به چالش بکشند بلکه نظام قضایی با اقتدار از امنیت مردم در مقابل مجرمان دفاع و صیانت می‌کند؛ اما افرادی که در مدت تحمل کیفر آثار ندامت از جرم در آن مشهود و همکاری موثری با بخش‌های آموزشی و تربیتی زندان‌ها دارند و جرایم مهمی ندارند جا دارد که از فرصت بازگشت به جامعه برخوردار شوند که امیدواریم قدر رافت قضایی را دانسته و دوباره مرتکب جرم نشوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =