انعقاد نخستین قرارداد واگذاری نگهداری تصفیه‌خانه فاضلاب کشور در مشهد

مشهد- ایرنا- نخستین قرارداد مشارکت مدیریت، راهبری و نگهداری بلندمدت تصفیه خانه فاضلاب کشور به بخش خصوصی در شهر مشهد منعقد شد.

معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور روز سه شنبه در نشست انعقاد پیمان مشارکت در مدیریت، راهبری و نگهداری بلند مدت تصفیه خانه فاضلاب التیمور بین شرکت آبفای مشهد و یک شرکت بخش خصوصی که در شرکت آب و فاضلاب مشهد برگزار شد گفت: این شرکت آمادگی واگذاری ۲۱۶ تصفیه خانه فاضلاب کشور به بخش خصوصی را دارد.

حمید رضا کشفی که از طریق ارتباط ویدئو کنفرانسی در این نشست سخن می گفت افزود: دغدغه شرکت مهندسی آبفای کشور حفظ و نگهداری تاسیسات به ویژه در بخش فاضلاب است و به رغم همه محدودیتها، مدیریت دارایی‌ها بسیار مهم است و شرکت آبفای مشهد با پیگیری و اجرای این طرح بزرگ، اقدام ارزنده‌ای انجام داده ‌است.

وی ادامه داد: نگهداری تصفیه خانه فاضلاب التیمور مشهد امروز به بخش خصوصی واگذار شد و با واگذاری این تصفیه‌خانه، راه برای اجرای فعالیت‌های مشابه در دیگر استان‌ها گشوده شده‌ است.

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: این طرح بزرگ برای اجرا به تمامی شرکت های آبفا در سراسر کشور ارسال خواهد شد و امیدواریم سایر شرکت‌ها نیز در این مسیر گام بردارند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد نیز در این جلسه در خصوص اجرای پیمان مشارکت در مدیریت، راهبری و نگهداری بلند مدت تصفیه خانه فاضلاب التیمور مشهد گفت: این قرارداد با هدف افزایش بهره وری و ارتقای کیفیت، استفاده بهینه از تجهیزات، مدیریت هزینه‌ها و پایداری بهره‌وری منعقد شده‌ است.
حسین اسماعیلیان افزود: در تلاش هستیم بهره برداری بلندمدت از سایر تصفیه خانه‌های مشهد و حتی بخشی از شبکه فاضلاب را به بخش خصوصی واگذار کنیم.
وی ادامه داد: قراردادهای پرحجم نیروی انسانی یکی از مهم ترین چالش‌های این شرکت است و با انعقاد قرارداد مشارکت می‌توانیم به سایر وظایف نظارتی بپردازیم.
مدیرعامل شرکت آبفای مشهد گفت: امیدواریم با انعقاد این قرارداد در سال‌های آینده شاهد توسعه کمی و کیفی تصفیه خانه‌های فاضلاب در شهر مشهد و ارتقای بهره‌وری باشیم.
اسماعیلیان افزود: تصفیه خانه فاضلاب التیمور از محل تسهیلات وام بانک توسعه اسلامی به روش پیشرفته لجن فعال احداث شده است و از سال ۱۳۹۵ در مدار بهره برداری قرار دارد.
در پایان این جلسه سند قرارداد ۲۰ ساله مشارکت راهبری و بهره‌برداری بلند مدت تصفیه خانه فاضلاب التیمور به امضای مدیران عامل شرکت آب و فاضلاب مشهد و شرکت نیلاب صنعت البرز رسید.   
تصفیه خانه فاضلاب 'التیمور' با ظرفیت ۸۰ هزار متر مکعب در شبانه روز و هزینه بیش از ۷۵۰ میلیارد ریال در شهریور سال ۱۳۹۵ بهره‌برداری شد.

ظرفیت در دست بهره‌برداری تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در مشهد طی هفت سال گذشته از سه تصفیه خانه با ۱۰۰ هزار متر مکعب ظرفیت در شبانه روز به پنج تصفیه‌خانه با ۲۶۳ هزار مترمکعب افزایش یافته است.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha