اعضای مجلس دانش آموزی کشور در کهگیلویه و بویراحمد مشخص شدند 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: ارسلان خوب پور و هانیه کاظمی به عنوان اعضای مجلس دانش آموزی کشور در این استان مشخص و معرفی شدند. 

هادی زارع پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این ۲ دانش آموز مقطع متوسطه دوم کهگیلویه و بویراحمد در دهمین دوره انتخابات مجلس دانش آموزی کشور در استان آرای لازم را کسب کردند. 

وی افزود: این انتخابات همزمان با سراسر کشور روز سه شنبه ۱۴ مردادماه ۱۳۹۹ به صورت مجازی و آنلاین در کهگیلویه و بویراحمد برگزار و  دانش آموزان دوره متوسطه دوم استان نیز رأی خود را از طریق سامانه الکترونیکی ثبت کردند.   

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: سهمیه استان در مجلس دانش آموزی کشور ۲ نفر و شامل یک پسر و یک دختر  بوده و این سهمیه بندی نیز بر اساس جمعیت دانش آموزی است.  

زارع پور عنوان کرد: صحت این انتخابات از سوی کارگروه صلاحیت و نظارت بر انتخابات مجلس دانش آموزی کشور تأیید شده است. 

وی ابراز داشت: انتخابات مجلس دانش‌ آموزی هر ۲ سال یکبار در کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان های کشور برگزار می ‌شود. 

زارع پور گفت: این انتخابات در ۹ دوره قبل به صورت حضوری در کشور و کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد اما امسال با توجه به شیوع بیماری  کرونا نحوه برگزاری آن تغییر کرد. 

تعداد دانش آموزان پسر و دختر مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم کهگیلویه و بویراحمد در سال تحصیلی ۱۳۹۹ - ۱۳۹۸ افزون بر ۱۶۱ هزار  نفر بوده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =