دادستان کرمان: انتقاد رسانه‌ها بهترین کمک به تقویت نظام است

کرمان - ایرنا - دادستان کرمان با بیان اینکه عملکرد مدیر یک دستگاه را نباید به ‌پای حاکمیت نوشت،گفت: انتقاد از اشتباهات برخی دستگاه‌ها بهترین کمک در راستای تقویت نظام است و رسانه ها باید نارسایی‌ها را اعلام کنند.

دادخدا سالاری روز سه‌شنبه در دیدار با رییس و خبرنگاران خبرگزاری ایرنا کرمان به مناسبت روز  و هفته خبرنگار افزود: دادگستری و خبرگزاری از پوسته دولتی بودن باید فاصله بگیرند و نهان کردن کاستی‌ها با هدف آسیب ندیدن حاکمیت اشتباه است و می‌تواند به آفت تبدیل شود.

وی با تاکید بر اینکه به سمت آسیب شناسی و انتقاد باید برویم، اظهار داشت: فعل مجرمانه ابتدا یک انحراف بوده و  چون جلوی آن  گرفته نشده به آسیب تبدیل شده و در صورتی که به سمت آسیب شناسی حرکت نکنیم محکوم به معضلات بسیاری هستیم.

دادستان کرمان با بیان اینکه حرکت و رویکرد ایرنا به سمت تحلیل مسایل روز  عالی و گره گشاست ، گفت: استان کرمان بهشت معادن کشور نام گرفته و اما  باید بررسی کرد که مردم این استان چه میزان از این بهشت بهره‌مند شده اند و همچنین رسانه ها باید به میزان آلایندگی و منافع استان بپردازند.

وی اضافه کرد: استان کرمان خاکریز نخست مبارزه با مواد مخدر است و تبعات آن را با دادن شهید و جانباز و ۶۰ درصد زندانیان پرداخت می‌کند اما در تخصیص امکانات مبارزه با موارد مخدر رتبه اول کشور نیستیم لذا ضرورت دارد رسانه‌ها به عنوان یک مطالبه عمومی به این موضوع ورود کنند.

سالاری تصریح کرد: بخش مقابله، مبارزه و حمایتی باید در دستور کار قرار بگیرد اما ستاد مبارزه با مواد مخدر به تناسب مبارزه کرمان حمایتی از این استان نداشته است.

وی گفت: استان کرمان در کشاورزی رتبه نخست کشور است اما متناسب با آن از کشاورزی  این استان حمایت نمی‌شود که این مطالبات باید به دغدغه تبدیل شود و مطبوعات استان به آن بپردازند زیرا تبعات مشکلات این نارسایی‌ها متوجه استان است.

دادستان کرمان افزود: مطبوعات دغدغه برخورد دستگاه قضایی دارند اما اگر حرفه‌ای عمل کنند، هیچ عنوان مجرمانه‌ای نمی توان به کار آنان که در راستای مطالبه گری است ، بست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =