طرح توزیع هوشمند گاز مایع در خوزستان اول شهریور شروع می‌شود

اهواز- ایرنا - مدیرشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خوزستان(اهواز) گفت: طرح توزیع هوشمند(الکترونیکی) گاز مایع در مناطق روستایی و شهری فاقد گاز شهری خوزستان، اول شهریور امسال وارد مرحله اجرایی می‌شود.

نعمت اله نجفی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود:تاکنون ۵۷هزار خانوار شهری و روستایی فاقد گاز شهری در خوزستان که مشمول دریافت گاز مایع هستند شناسایی شده‌اند.
وی از بخشداری‌های خوزستان خواست در صورت شناسایی خانوارهای فاقد گازشهری که در فهرست دریافت کنندگان مجاز گاز مایع قرار نگرفته‌اند ، آنان را به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اهواز معرفی کنند تا سهمیه‌ای برای آنان در نظر گرفته شود.
وی با بیان اینکه با اجرای طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع ، دست دلالان که از زمان اجرای طرح سهمیه بندی بنزین تاکنون در توزیع گاز مایع اختلال ایجاد می‌کردند کوتاه می‌شود افزود: چیزی با عنوان"سبد سوختی" گاز مایع برای خودرو نداریم و از دیدگاه ما هرآنچه با عنوان گاز مایع(ال.پی.جی) برای خودرو در خوزستان وجود دارد غیرمجاز و خطرآفرین است.
مدیرشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خوزستان(اهواز) ادامه داد: در خوزستان ۲ سبد سوختی برای خودروهای سبک که شامل بنزین و گاز سی.ان.جی است تعریف شده و باید از فعالیت جایگاه‌های با عنوان سوخت ال.پی.جی برای خودروها جلوگیری کرد.
در سال‌های اخیر موارد زیادی از انفجار و آتش‌سوزی خودروهایی که مشغول سوخت‌گیری گازمایع بودند در نقاط مختلف خوزستان گزارش شده و در برخی موارد منجر به فوت یا مصدوم شدن سرنشینان خودروها شده است.
از تعداد جایگاه‌های غیرمجاز گاز مایع در خوزستان آماری در دست نیست ولی در بیشتر شهرهای خوزستان ، این نوع جایگاه‌ها در مناطق حاشیه‌ای شهرها و جاده‌های بین راهی فعال هستند.
نجفی ابراز امیدواری کرد گاز مایع با اجرای طرح توزیع الکترونیکی کردن آن به دست مصرف کنندگان واقعی که همان خانوارهای فاقد گاز لوله کشی هستند و از نفت سفید برای پخت و پز استفاده می‌کنند برسد.
به گزارش ایرنا در ماه‌های اخیر استفاده خودروها از گاز مایع ، باعث کمبود و بروز مشکلاتی برای خانوارهای روستایی و شهری فاقد گاز لوله‌کشی شده در خوزستان شده است.
بیشتر خانوارهایی که فاقد گاز شهری هستند در مناطق عشایری شمال شرق خوزستان و شهرهای اندیکا و لالی ساکن هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =