۲۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۴
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 83903925
۰ نفر

برچسب‌ها

مرمت آثار تاریخی کرج با مشارکت مدیریت شهری

کرج - ایرنا - رییس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج اعلام کرد که آثار ارزشمند تاریخی کرج با مشارکت مدیریت شهری مرمت و بازسازی می شود.

رحیم خستو روز سه شنبه در نشست انعقاد تفاهم نامه سه جانبه بین شهرداری کرج ، اداره کل میراث فرهنگی استان البرز و پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران افزود:  تعمیر و بازسازی بناهای تاریخی از جمله موزه جانورشناسی، ساختمان مارکوف،  ساختمان فرهنگ دانشجویی، همکاری در تکمیل باغ گیاه شناسی پردیس در اراضی دولت آباد، مشارکت در بهینه سازی فضای سبز پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، تعمیر و بازسازی جداره‌های بیرون پردیس به ویژه در محله گلستان و همکاری با پردیس کشاورزی برای راه اندازی موزه کشاورزی و منابع طبیعی کشور از جمله تعهدات شهرداری در این تفاهمنامه است.

رییس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج گفت: به دنبال توسعه ظرفیت‌های فرهنگی، هنری، تاریخی و گردشگری شهر کرج برای تعالی کلانشهر کرج هستیم.
 خستو بیان داشت:  این تفاهمنامه سه جانبه در راستای حفظ و احیای بافت ها و عناصر تاریخی فرهنگی، حفظ  و اشاعه هنرهای سنتی فاخر و صنایع دستی، توسعه گردشگری شهری و توسعه فرهنگی کلانشهر کرج منعقد شد. 
وی بر  تشکیل کارگروه اجرایی برای اجرای هرچه بهتر این تفاهمنامه تاکید کرد و افزود: این سه نهاد هر کدام به نوعی جایگاه و ارزش و بار فرهنگ و هنر مدیریت شهر را بر دوش می کشند و اگر در کنار هم قرار بگیرند شهر کرج  پتانسیل های خوبی دارد که برای شهر و مردم موثر خواهد بود.
رییس  کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج به همکاری مدیریت شهری کرج در راه‌اندازی موزه کشاورزی و منابع طبیعی اشاره کرد و یادآور شد: به دنبال توسعه ظرفیت‌های فرهنگی، هنری، تاریخی و گردشگری شهر کرج برای تعالی کلانشهر کرج هستیم.
وی با اشاره به همکاری مدیریت شهری کرج برای توسعه ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی شهر، گفت: شهرداری طی سال‌های اخیر احیای فضای سبز کاخ مروارید را در دستور کار قرار داد و کاری ارزشمند انجام شد که با اتمام بیماری کرونا ویروس مردم بتوانند از فضای سبز ویژه کاخ مروارید بهره مند شوند.
نایب رییس شورای شهر کرج به  ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی شهر اشاره کرد و گفت: ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی شهر می‌تواند به توسعه گردشگری شهر کرج کمک کند.
رییس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج : متن این تفاهمنامه به دست یکی از اساتید برجسته هنر خوشنویسی شهر کرج به نام آقای مهری نوشته شده که اثر هنری و ماندگار منحصر به فردی برای سال های آینده خواهد بود.

خستو گفت : همه مدیران شهر تلاش می کنند که شهر برای مردم ساخته شود و در اختیار مردم قرار گیرد ، هویت چیزی جز داشته های مادی و معنوی نیست که به عنوان میراث فرهنگی شهر است .

وی تاکید کرد : طی ۲ سال گذشته اتفاقاتی رخ داد که نمونه آن احیای فضای سبز کاخ مروارید بود و مکان های تاریخی مانند کاخ مروارید احیاخواهدشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =