بنیاد شهید ۲ هزار مسکن در همدان می‌سازد

همدان- ایرنا- بنیاد شهید و امور ایثارگران برای ساخت و تامین زمین ۲ هزار واحد مسکونی برای ایثارگران و خانواده شهدا با استانداری همدان تفاهم‌نامه امضاء کرد.

این تفاهم نامه روز سه شنبه در سالن شهدای دولت استانداری همدان به امضاء سید سعید شاهرخی استاندار همدان و سعید اوحدی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران رسید.

براساس این‌تفاهم نامه زمین موردنظر برای ساخت ۲ هزار واحد مسکونی برای ایثارگران توسط استانداری همدان تامین و ساخت این واحدها توسط بنیاد شهید پیگیری می شود.

به گفته رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ساخت این واحدهای مسکونی بزودی پس از جانمایی مناسب کلنگ زنی خواهد شد.

براساس مصوبه هیات دولت بنیاد شهید و امور ایثارگران ۲۰ هزار واحد مسکونی را در سطح کشور برای جامعه ایثارگری خواهد ساخت که طرح ۲ هزار واحدی در همدان برای اجرایی کردن این مصوبه محسوب می شود.

رییس بنیاد شهید کشور در حاشیه امضا این تفاهم‌نامه گفت: رییس جمهوری بر تامین ۱۲‌ هزار مسکن جامعه ایثارگری در کشور اکید داشت که با توجه به ظرفیت استان ها این رقم به ۲۰ هزار واحد مسکونی افزایش پیدا کرد.

سعید اوحدی افزود: علاوه بر ساخت این واحدها موضوع افزایش سقف وام‌ مسکن جامعه ایثارگری برای تامین مسکن نیز به تصویب هیات دولت رسیده است.

استاندار همدان نیز در این رابطه گفت: کمیته پیگیری این طرح، به منظور انجام بررسی های لازم و آغاز سریع پروژه تشکیل می شود تا با مدیریت جهادی بتوان مسکن ایثارگران را به نتیجه برسانیم.

سید سعید شاهرخی افزود: ۲ هزار و ۲۰۰ نفر از ایثارگران واجد شرایط دریافت زمین هستند و استان تعهد می‌کند، زمین مورد نیاز را به ترتیب اولویت در شهرستان‌ها فراهم کند.

استان یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفری همدان، بیش از هشت هزار شهید تقدیم انقلاب و اسلام کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =