۱۷ هزار خانه طی هفت سال برای ایثارگران احداث شده‌ است

همدان- ایرنا- معاون رییس جمهوری و رییس بنیادشهید و امور ایثارگران کشور گفت: در طول هفت سال گذشته ۱۷ هزار واحد مسکونی برای جامعه ایثارگری کشور احداث شده است.

سعید اوحدی روز سه‌شنبه در نشست بررسی اشتغال و مسکن خانواده ایثارگران همدان افزود: در طول ۱۷ سال گذشته کمتر از ۳۰ هزار مسکن برای خانواده شهدا و ایثارگران در کشور احداث شده بود.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه‌های تهیه مسکن و اشتغال ایثارگران در استان‌های مختلف، گفت: این تفاهم‌نامه بستری برای ایجاد فرصت‌های بالاتر و بهتر در زمینه خدمات‌رسانی به ایثارگران است.

وی با تأکید بر اهمیت فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی در حوزه ایثار و شهادت، افزود: در حوزه فرهنگ دیگر نباید به دنبال برنامه‌های کلیشه‌ای و سنتی بود بلکه این حوزه نیازمند برنامه‌های خلاقانه و به‌روز است.

معاون رییس جمهوری با تاکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود: در شرایطی که تحریم‌های ظالمانه دشمن بر کشور وارد شده است جامعه پزشکی با جانفشانی های خود، ایثارگری کردند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: براساس قوانین مصوب، خانواده شهدای سلامت نیز که جان خود را در راه مبارزه با درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند از مزایای دیگر شهدا برخوردار هستند.

 اوحدی افزود: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب و دو گردش کار از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد کل نیروهای مسلح، شهدای سلامت نیز در حکم شهید هستند.

وی افزود: پزشکان و فعالان عرصه سلامت در این برهه تاریخی کشورمان با تأسی به فرهنگ ایثار و شهادت در عرصه خدمت حضور دارند و تلاش‌های ماندگار فعالان حوزه درمان هرگز فراموش نمی‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =