اردوهای آماده‌سازی تیم ملی تیراندازی با افتتاح خوابگاه سایت آزادی آغاز می‌شود

تهران- ایرنا- مدیر تیم‌های ملی فدراسیون تیراندازی با کمان گفت: فدراسیون جهانی برنامه مسابقات جهانی و انتخابی المپیک را اعلام کرده است و ما در اولین فرصت یعنی همزمان با افتتاح خوابگاه در سایت آزادی تمرینات ملی‌پوشان را از سر می‌گیریم.

«امید نجاری» روز سه شنبه در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: خوشبختانه خوابگاه فدراسیون تیراندازی با کمان تقریباً تکمیل شده است و تنها نیاز به تجهیزات دارد که امیدواریم با رایزنی ریاست فدراسیون اعتبار مورد نیاز تامین و خوابگاه تجهیز و آماده بهره‌برداری شود.

وی با اشاره به اینکه تلاش بر این است تا خوابگاه همزمان با هفته دولت یعنی اوایل شهریورماه افتتاح شود، گفت: با توجه به وضعیت کرونا نمی‌توانیم اردوها را بدون وجود خوابگاه آغاز کنیم بر همین اساس به محض راه‌اندازی خوابگاه، اردوهای آماده‌سازی به صورت شبانه‌روزی آغاز می‌شود.

نجاری خاطر نشان کرد: البته پیش از ورود ملی پوشان به اردوهای آمادگی از تک تک آنان تست کرونا گرفته می‌شود و به طور قطع در طول برگزاری اردوها تمامی پروتکل‌های بهداشتی به منظور حفظ سلامت ورزشکاران رعایت خواهد شد و این موضوع با نظارت مستقیم فدراسیون انجام می‌شود.

وی ادامه داد: البته ما نیاز به اعتبار کافی برای شروع اردوها داریم و امیدواریم تا اوایل شهریور ماه اعتبار مورد نیاز نیز برای برگزاری اردوها تامین شود.

سهمیه فقط در مسابقات جهانی فرانسه توزیع می شود 

مدیر تیم‌های ملی تیراندازی با کمان در خصوص برنامه‌های اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی، گفت: در تقویم سال ۲۰۲۱ این فدراسیون سه مسابقه جهانی و یک رقابت قهرمانی جهان ثبت شده است که البته فقط در مسابقات جهانی فرانسه سهمیه المپیک توزیع می‌شود. 

به گفته نجاری نخستین مسابقات جهانی ۲۰۲۱ از ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ تا ۵ اردیبهشت ماه به میزبانی گواتمالاسیتی برگزار می‌شود که به دلیل دوری و شانس کم ایران در گرفتن روادید، کشورمان در این رقابت‌ها شرکت نخواهد کرد.

وی ادامه داد: مسابقات جهانی شانگهای از ۲۷ اردیبهشت تا دوم خردادماه به میزبانی شانگهای چین برگزار شده و سومین مسابقه جهانی که انتخابی المپیک نیز محسوب می‌شود از ۲۸ خردادماه تا پنجم تیرماه برگزار خواهد شد. 

همچنان به دنبال جذب مربی خارجی برای زهرا نعمتی هستیم

مدیر تیم‌های ملی در خصوص تمرینات زهرا نعمتی نیز تاکید کرد: او از حدود یک ماه پیش تمرینات خود را در باشگاه الیاف شهریار پیگیری می‌کند و البته از  همراهی و تجربیات دو مربی به نام‌های مجید کهتری و مجید میررحیمی بهره می‌برد. 

نجاری گفت: نعمتی حدود ۲ ماه نیز در کیش تمرینات خود را پیگیری کرده است و خوشبختانه در وضعیت خوبی قرار دارد. 

وی در ادامه افزود: همچنان در حال بررسی و رایزنی با مربیان خارجی از کشورهای صاحب نام هستیم اما با توجه به وضعیت کرونا در جهان و کشورمان به نظر می‌رسد هیچ مربی در حال حاضر تمایل به همکاری در این خصوص ندارد که البته این مساله کاملا طبیعی است. 

نجاری اظهار امیدواری کرد تا با بهتر شدن شرایط در فرصت باقی مانده با المپیک توکیو که قرار است با یک سال تاخیر سال ۲۰۲۱ برگزار شود، نعمتی فرصت تمرین با یک مربی مجرب خارجی را به‌دست آورد. 

مدیر تیم‌های ملی در پایان گفت: خوشبختانه اعتبار لازم برای جذب مربی خارجی از سوی کمیته ملی المپیک تصویب شده است و ما در این خصوص با مشکلی مواجه نخواهیم بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =