۱۳ خانه هلال در شهرستان خدابنده افتتاح شد

زنجان - ایرنا - رییس جمعیت هلال احمر شهرستان خدابنده گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۳ خانه هلال در سطح روستاها، محلات و ادارات این شهرستان افتتاح شده است.

یحیی دین محمدی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: مهمترین مقوله راه اندازی خانه های هلال در سطح روستاها جذب اعضا، داوطلبان و جوانان سپس آموزش و سازماندهی در جوامع محلی جهت آماده کردن آنان برای انجام خدمات است.
وی یادآوری کرد: بر این اساس جوامع محلی پس از بهره مندی از آموزش‌های همگانی امداد که توسط هلال احمر ارائه می شود، خدمات داوطلبانه بشردوستانه در زمان عادی و فعالیت های امدادی مورد نیاز هنگام سوانح بر اساس مخاطرات جامعه محلی را انجام خواهند داد.
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان خدابنده گفت: توسعه خانه‌های هلال و ارتقای آموزش‌های همگانی امداد یکی از اولویت های اصلی رییس جمعیت هلال‌احمر کشور محسوب می شود و با راه اندازی و توسعه خانه های هلال در شهرستان افزایش تاب آوری عمومی جوامع محلی و گسترش مسوولیت پذیری اجتماعی محقق می شود.
دین محمدی اضافه کرد: بر همین اساس خانه های هلال در روستاهای گل تپه، قویی، غلام ویس، توزلو و زواجر با هدف پاسخگویی به حوادث و ارتقای فعالیت های داوطلبی بشردوستانه افتتاح شده است.
وی با بیان اینکه همه این روستاها دارای خانه های بهداشت و مدرسه هستند، اظهارداشت: روستای گل تپه با ۲۰۱ خانوار ۸۱۱ نفر جمعیت و قویی نیز با ۲۳۳ خانوار ۹۱۹ نفر جمعیت دارد که به ترتیب ۴۰ و ۴۵ کیلومتر از مرکز شهرستان فاصله دارند.
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان خدابنده با بیان اینکه روستای غلام ویس در ۵۸ کیلومتری شهر قیدار قراردارد، گفت: این روستا یک‌هزارو ۷۵۲ نفر جمعیت با ۵۲۲ خانوار است.
دین محمدی یادآوری کرد:  توزلو و زاوجر به ترتیب با ۲ هزار و ۲۱۴ نفر و ۵۸۶ نفر  جمعیت در ۶۰ و ۲ کیلومتری شهر قیدار قرار دارند.
وی به خانه های هلال راه اندازی شده در محلات شهرستان خدابنده اشاره کرد و ادامه داد: این خانه ها در سالجاری در مسجد امام حسن مجتبی(ع)، مسجد جامع شهر قیدار، مجتمع مسکونی مسکن مهر و بازار سنتی افتتاح شده است.
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان خدابنده گفت: در محلات بیان شده حدود ۶ هزار و ۲۳ نفر با ۷۶۸ خانوار ساکن هستند و در حال حاضر عضو گیری برای خانه های هلال از ساکنان محلات انجام می شود.
به گفته دین محمدی، علاوه بر راه اندازی خانه های هلال در سطح روستاها و محلات بیان شده، در ادارات آموزش و پرورش شهرگرماب، بزینه رود سجاس و شهر قیدار نیز افتتاح شده است.
وی افزود: هم اکنون ۴۷ نفر از فرهنگیان این ادارات در خانه های هلال عضو هستند که عضو گیری همچنان ادامه دارد.
به گزارش ایرنا، سال گذشته خانه های هلال در روستاهای نوربهار، کهلا، محلات گرماب و سجاس افتتاح شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha