سرپرست هیات شنا خوزستان: شرکت‌های استان به ورزش شنا توجه کنند

اهواز - ایرنا - سرپرست هیات شنا خوزستان از فعالیت بیش از سه هزار شناگر حرفه‌ای در خوزستان خبر داد و گفت: انتظار داریم ارگان‌ها و شرکت‌های خوزستان توجه بیشتری به رشته پرمدال شنا داشته باشند.

مریم محمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد:جمعیت شناگران خوزستان بالغ بر ۱۰ هزار نفر است اما یک سوم از این تعداد به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنند که امیدواریم از حضور آنها در تیم‌های ملی بیشتر استفاده شود.

وی با بیان اینکه تمام هیات‌های شهرستانی خوزستان در این رشته فعال هستند افزود: آبادان، بندرامام (ره)، شوشتر، دزفول و امیدیه فعالیت بیشتری در این زمینه دارند.

سرپرست هیات شنا خوزستان در خصوص فعالیت مجدد استخرهای این استان گفت: مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان از طریق ستاد ملی کرونا در استان، پیگیر این موضوع هستند که امیدواریم هر چه زودتر فعالیت استخرها از سر گرفته شود تا مردم از این تفریح سالم بهره‌مند شوند.

وی در خصوص فعالیت بخش بانوان نیز بیان کرد: بانوان خوزستان هم پای آقایان در رشته شنا فعالیت کرده و حتی در مسابقات کشوری افتخارآفرینی می‌کنند اما برای اینکه بتوانند به تیم ملی راه پیدا کنند، نیاز به تمرین و تلاش بیشتری دارند.

محمدی، در مورد زمان مجمع انتخاب رییس هیات شنا خوزستان گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در استان، برگزاری این مجمع به تاخیر افتاد و تاکنون زمان دقیقی از سوی اداره کل ورزش و جوانان به ما اعلام نشده است. ۱۳ نامزد برای تصدی این هیات ثبت نام کرده‌اند که این موضوع نشان از اهمیت شنا در بین سایر رشته‌ها است.

وی ادامه داد: هیات‌های شهرستانی ما از امکانات محدودی برخوردار هستند و این موضوع کار را برای پرورش دادن شناگران سختتر می کند. اداره کل ورزش و جوانان خوزستان تاکنون حمایت خوبی از هیات شنا داشته و امیدواریم در ادامه امکانات بیشتری در اختیار هیات‌های شهرستانی قرار گیرد تا بتوانند عملکرد بهتری داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =