کشفیات سلاح شکاری قاچاق در خلخال افزایش یافت

اردبیل _ ایرنا _ رییس اداره حفاظت محیط زیست خلخال از افزایش آمار کشفیات مربوط به سلاح‌های شکاری قاچاق و غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

مهدی کسایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تلاش عوامل محیط زیست و محیط‌بانان این شهرستان در مراقبت از حیات وحش منطقه و پیشگیری از شکار غیرمجاز و حمل ، نگهداری و یا استفاده از سلاح‌های شکاری قاچاق و فاقد مجوز فعالیت شکارچیان متخلف در مناطق آزاد و حفاظت شده خلخال بطور قابل توجهی کاهش یافته است.

او اظهارداشت: امسال با تلاش محیط‌بانان مستقر در پاسگاه‌های محیط‌بانی در مناطق تحت مدیریت و آزاد حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال ۱۴ قبضه اسلحه شکاری قاچاق کشف و ضبط شده که در مقایسه با زمان مشابه سال قبل از رشد قابل توجهی برخوردار است.

وی گفت: استفاده از سلاح‌های  قاچاق و غیرمجاز توسط متخلفان شکار یکی از عوامل تهدیدکننده نسل وحوش در منطقه است و با توجه به گشت و کنترل شبانه‌روزی و تعامل مناسب محیط‌بانان این اداره با عوامل فرماندهی نیروی انتظامی و نیز  اجرای گشت‌های مشترک در مناطق آزاد و تحت مدیریت منطقه  اقدامات مناسبی در کشف و ضبط این سلاح‌ها انجام شده است.

او از همیاران و دوستداران محیط زیست خواست تخلفات زیست محیطی را به سامانه ارتباط مردمی ۱۵۴۰ حفاظت محیط زیست استان گزارش کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =