رشد ارزش قراردادهای دانشگاه چمران اهواز به یک هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال

اهواز – ایرنا – رییس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: ارزش قراردادهای ارتباط صنعت با دانشگاه از ۲۴۵ میلیارد ریال در سال ۹۷ به یک هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال درسال گذشته افزایش یافت.

به گزارش ایرنا دکتر غلامحسین خواجه سه شنبه در نشست خبری و آیین تجلیل از خبرنگاران در سرسرای اداری دانشگاه شهید چمران اهواز بیان کرد: تعداد قراردادهای ارتباط با صنعت و دانشگاه از ۱۰۳ مورد در سال ۹۷ به ۲۲۳ مورد در سال ۹۸ رسید که افزایش چشمگیری را نشان می‌دهد.

وی افزود: دانشگاه شهید چمران اهواز در راستای ایفای رسالت خود در دوران طلایی ارتباط با صنعت و جامعه قرار دارد که مایه افتخار دانشگاهیان و خوزستان است.

خواجه ادامه داد: دانشگاه در چند سال اخیربه ویژه یک سال گذشته تلاش‌های گسترده ای در ارتباط با صنعت و جامعه انجام داده و پروژه های ملی و بزرگی را به انجام رسانده است.

رییس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: از اعتماد متولیان صنعت به ویژه وزارت نفت تشکر می‌کنم که به تمام دانشگاهیان کشور به ویژه دانشگاه چمران اعتماد کردند تا با انجام پروژه های بزرگ به وظایف خود در قبال مسئولیت اجتماعی عمل کنند.

وی اظهار داشت: انتخاب سه طرح پژوهشی در میان طرح های برگزیده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۹۸ به دانشگاه شهید چمران اهوازاختصاص داشت.

خواجه ادامه داد: در دوران کرونا دانشگاه در ظرف کمتر از چهار روز از توقف فعالیت‌های حضوری دانشجویان، موفق شد آموزش مجازی را فعال کند.

رییس دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: دانشگاه حداقل زیر ساخت‌های لازم را برای آموزش مجازی در سال ۹۷ فراهم کرده بود و دانشگاه‌های کشور موظف بودند بیش از ۱۵ درصد از دروس دانشگاهی را به صورت مجازی ارائه کنند که با شرایط کرونا این رقم افزایش یافت.

وی بیان کرد: از آنجایی که دانشجویان خارجی نیز در شرایط کرونا به کشور خود بازگشتند اما آموزش مجازی به آنها متوقف نشد.

خواجه در خصوص جایگاه خبرنگاران گفت: جایگاه رسانه در انعکاس مشکلات، موفقیت‌ها و کمبودها مشهود و برجسته است.  

رییس دانشگاه شهید چمران اهوازاز تلاش‌های رسانه ها به ویژه در دوران کرونا در زمینه حفظ سلامتی جامعه و تشویق مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی تقدیر کرد.

وی ادامه داد: کشور در شرایط خطیر و حساسی قرار دارد و تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی ایجاب می‌کند از تمام ظرفیت‌ها و امکانات به خصوص در دانشگاه‌های کشور و مراکز تحقیقاتی در جهت مقابله با این فشارها و تحریم ها استفاده کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =