بررسی های فصلی صنایع را بهترین محیط کسب و کار دانست

تهران - ایرنا - بررسی‌های برآورد فصلی شاخص ملی محیط کسب و کار بخش  تعاون در بخش‌های عمده اقتصادی نشان می‌دهد که صنایع، بهترین محیط کسب و کار و خدمات، بدترین محیط کسب و کار بود.

به گزارش روز سه شنبه اتاق تعاون ایران، براساس نتایج حاصل از پایش ملی محیط کسب و کار ایران در بهار ۱۳۹۹، رقم شاخص ملی بخش تعاون، ۶.۰۲ محاسبه شد که اندکی نزول وضعیت نسبت به ارزیابی زمستان ۱۳۹۸ با میانگین ۵.۹۵ را نشان می‌دهد.

تعداد ۵۳۲  فعال اقتصادی بخش تعاون در تمامی رشته فعالیت‌ها و استان‌ها، در طرح پایش بهار ۹۹، مشارکت داشتند.

براساس این گزارش نامناسبترین مولفه‌های محیط کسب و کار بخش تعاون در بهار امسال، بی‏‌ثباتی و غیرقابل پیش‌‏بینی بودن قیمت‌‏ها،‏‌ثبات نداشتن سیاست‏‌ها، مقررات و رویه‌‏های اجرایی و دشواری تامین مالی از بانک‌ها ثبت شده است.

همچنین مناسب ترین مولفه های محیط کسب و کار بخش تعاون در بهار امسال، محدودیت‌ دسترسی به آب، شبکه تلفن همراه و اینترنت و نحوه استقبال مشتریان از نوآوری و ابتکار در ارائه خدمات و محصول بود.

براساس یافته‌های آماری استان‌های گلستان و زنجان به ترتیب بهترین محیط کسب و کار و استان‌های یزد و قزوین به ترتیب بدترین محیط کسب و کار را در بخش تعاون داشته‌اند.

این آمارها نشان که بر اساس رشته فعالیت‌ها، فعالیت‌های هنری، سرگرمی و تفریح بهترین محیط کسب و کار و عمده فروشی و خرده فروشی، تعمیر وسایل نقلیه موتوری و موتورسیکلت، بدترین محیط کسب و کار را داشته‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha