متقاضیان بیش از سه هزار طرح مشاغل خانگی یزد در نوبت وام هستند

یزد- ایرنا - سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد با اشاره به اینکه تاکنون متقاضیان سه هزار و ۳۶۳ طرح مشاغل خانگی در انتظار دریافت وام هستند، گفت: علاوه بر مرکز استان ، شهرستان هایی که نیاز به صدور مجوز مشاغل پشتیبان دارد، اولویت پرداخت با کسب و کارهای خانگی است.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل تعاون یزد ، عماد تشکری در نشست سهمیه وام قرض الحسنه مشاغل خانگی استان فزود: از ۸۱ مجوز صادره ،۵۴ متقاضی به بانک معرفی شدند که از این تعداد به ۳۹ طرح وام پرداخت شد و ۱۸ طرح هنوز وام دریافت نکرده است.
وی اظهار کرد: سال ۹۸ سهمیه اعتبار یزد در حوزه مشاغل خانگی ۵۰ میلیارد ریال بود که با همکاری بانک های توسعه تعاون و رفاه ،تسهیلات به متقاضیان پرداخت شد.

تشکری خاطرنشان کرد: بانک توسعه تعاون ۱۰۰ درصد تسهیلات و بانک رفاه نیز ۸۷ درصد وام را جذب و پرداخت کرد.

وی  با بیان اینکه امسال بودجه حوزه مشاغل خانگی استان ۴۲ میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته هشت میلیارد ریال کاهش دارد، تصریح کرد: همانند سال گذشته هر یک از ۲ بانک یادشده با ۲۱ میلیارد ریال سهمیه تسهیلات را به متقاضیان پرداخت می کنند.

در این نشست مقرر شد برای توسعه مشاغل خانگی و ایجاد فرصت شغلی تسهیلات به شهرستان های کمتر توسعه یافته و کم برخوردار اختصاص یابد، همچنین در طرح های پشتیبان از نیروهای دارای تخصص و تجربه استفاده کنند.

متقاضیان دریافت تسهیلات پس از معرفی دستگاه اجرایی مربوطه ظرف یک ماه فرصت دارند تا برای دریافت تسهیلات اقدام کنند در غیراین صورت ، طرح های اولویت دیگر جایگزین می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =