۲۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۲
کد خبرنگار: 2181
کد خبر: 83903816
۰ نفر

برچسب‌ها

لیگ فوتبال در همه رده‌های سنی استان کرمانشاه فعال است

کرمانشاه - ایرنا - رییس هیات فوتبال استان کرمانشاه از فعال بودن لیگ در همه رده‌های سنی اعم از بزرگسالان، امید، جوانان، نوجوانان و رده‌های زیر ۱۵، ۱۳ و ۱۲ سال در استان خبر داد و گفت: تا پیش از شیوع کرونا مسابقات به صورت منظم برگزار می‌شد.

«علیرضا محبی‌زنگنه» روز سه‌شنبه در نشستی خبری در سرسرای جلسات هیات فوتبال کرمانشاه افزود: مسابقات لیگ برتر فوتبال استان در رده سنی بزرگسالان با شرکت ۱۰ تیم، لیگ امید با شرکت سه تیم، لیگ جوانان با شرکت ۱۴ تیم، لیگ نوجوانان با شرکت ۱۰ تیم و لیگ‌های زیر ۱۵، ۱۳ و ۱۲ سال نیز با شرکت چند تیم برگزار شد.

وی همچنین با اشاره به عدم برگزاری مسابقات جام حذفی استان، گفت: برگزاری این رقابت‌ها به دلیل کمبود امکانات میسر نیست و برای معرفی سهمیه دوم استان جهت شرکت در جام حذفی باشگاه‌های کشور تیم نایب قهرمان لیگ برتر استان را معرفی می‌کنیم.

محبی‌زنگنه خاطر نشان کرد: امسال تیم سرپل‌ذهاب قهرمان لیگ برتر فوتبال استان شد و کرمانشاه نیز عنوان نایب قهرمانی را در رده سنی بزرگسالان کسب کرد.

رییس هیات فوتبال کرمانشاه همچنین با اشاره به برخی کمبود امکانات در فوتبال کرمانشاه گفت: سال گذشته تصمیم به برگزاری مسابقات قهرمانی غرب آسیا در یکی از رده‌های سنی نوجوانان و یا جوانان گرفتیم که در بازدیدهای صورت گرفته کارشناسان و نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلیل نداشتن امکانات لازم مانند وجود چهارتا پنج هتل پنج ستاره و همچنین استاندارد نبودن نور استادیوم‌ها، برگزاری این رویداد میسر نشد.

وی گفت: از دیگر مشکلاتی که هیات فوتبال کرمانشاه از آن رنج می‌برد نداشتن زمین چمن برای بانوان است و همین امر باعث شده آنها عمدتا به استان‌های برخوردار کوچ کنند که تعداد آنها به ۲۱ نفر می‌رسد.

محبی‌زنگنه یکی دیگر از مشکلات هیات فوتبال را واگذاری زمین‌های ورزشی هیات به دیگر هیات‌ها عنوان کرد و گفت: تقریبا از میدان آزادی به سمت جنوب شهر کرمانشاه زمین چمنی وجود ندارد.

او در ادامه به کار استعدادیابی در هیات فوتبال اشاره و اظهار کرد: شهرستان‌ها با شناسایی استعدادهای خود آن ها را به مرکز استان معرفی و کار تمرین و پرورش آنها انجام می‌شود.

وی گفت: در همین راستا سال گذشته ۹۸ فوتبالیست پسر و تعدادی فوتبالیست دختر از سطح استان شناسایی و به کرمانشاه معرفی شدند تا زیر نظر مربیان آموزش‌های لازم را فرا گیرند.

محبی‌زنگنه همچنین با اشاره به فعالیت ۳۶ مدرسه فوتبال در استان، گفت: ۱۴ مدرسه زیر نظر هیات و ۲۲ مدرسه نیز به شکل خصوصی در حال فعالیت و آموزش علاقه‌مندان است.

وی در پایان از فعالیت ۱۳ هزار و ۳۸۸ ورزشکار سازمان یافته زیر نظر هیات فوتبال کرمانشاه خبر داد و گفت: ۱۲ هزار و ۵۰۸ نفر آنها را پسران و ۸۸۰ نفر را نیز دختران تشکیل می‌دهند. 

در پایان این نشست با اهدای لوح و هدیه از خبرنگاران ورزشی تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =