۶ واحد سفره خانه سنتی متخلف در دلیجان مهر و موم شد

خمین - ایرنا - رئیس شبکه بهداشت و درمان دلیجان از مهر و موم ۶ واحد سفره خانه سنتی متخلف به علت عدم رعایت ضوابط پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و نقض مسائل بهداشتی در این شهرستان خبر داد.

دکتر « عبدالرحیم فردوسی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این سفره خانه های سنتی متخلف به دلیل عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ابلاغی در مبارزه با شیوع بیماری کرونا مهر و موم شدند.

وی بیان کرد: یک واحد تالار پذیرایی در دلیجان به دلیل بی توجهی به مصوبات ستاد مقابله با کرونا مهر و موم و پرونده قضایی برای این واحد پذیرایی تشکیل شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دلیجان اظهار داشت: با هماهنگی قضایی انجام شده در صورت مشاهده تخلفات، واحدهای صنفی و اماکن عمومی بدون چشم پوشی تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

فردوسی یادآور شد: از شهروندان دلیجان درخواست می شود ضمن رعایت اصول بهداشتی در زمان مراجعه به مراکز خرید، در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این مراکز به واحد بهداشت این شهرستان گزارش دهند.

شیوع ویروس کرونا موسوم به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد و به‌تدریج به سایر کشورهای دنیا سرایت کرد.

سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز(سه شنبه ) درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۱ مرداد ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۴۵بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۲۶۹مورد بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۳۱ هزار و ۱۸۹ رسید.

وی ادامه داد: در شبانه روز اخیر، ۱۸۴ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری تاکنون به ۱۸ هزار و۸۰۰نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =