حقوق  ۱۷۹ هزار مستمری بگیر تامین اجتماعی البرز متناسب سازی شد

کرج - ایرنا - مدیر کل تامین اجتماعی استان البرز اعلام کرد که به دنبال بخشنامه کشوری ، احکام حقوقی ۱۷۹ هزار و۱۲۵ مستمری بگیرشامل بازنشسته ، افراد از کارافتاده کلی و بازماندگان مستمری بگیر در این استان متناسب سازی شد.

مرتضی سلامی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این افراد حدود ۱۳۷ هزارو ۲۶۲ نفر اعضای خانواده تحت پوشش دارند که با متناسب سازی حقوق بخشی از مشکلات معیشتی آنان برطرف می شود.

وی بیان داشت: مشمولان طرح متناسب سازی حقوق از مرداد ماه جاری با ارقام افزایشی حقوق دریافت می کنند.

سلامی افزود:  مشمولان این طرح کلیه مستمری بگیران بازنشسته، از کار افتاده کلی و مجموع مستمری بازماندگانی هستند که مستمری آنان تا پایان سال ۱۳۹۸ برقرار شده،باشد.

وی  در خصوص تفاوت تطبیق طرح متناسب سازی حقوق این افراد بیان داشت: به منظور ارتقای سطح معیشت مستمری بگیرانی که تاریخ برقراری مستمری آنان قبل از یکم فروردین ماه بوده و بطور نمونه افرادی که  دارای ۳۰ سال و بیشتر سابقه پرداخت حق بیمه می باشند، مقرر است تا مبلغ مستمری و مزایای جنبی آنان پس از اجرای متناسب سازی ، برای سوابق ۳۰ تا ۳۵ سال، حداقل مبلغ ۲۸  میلیون ریال و برای سوابق ۳۵ سال و بالاتر حداقل مبلغ ۳۰ میلیون ریال باشد.
 مدیرکل تامین اجتماعی البرز گفت : کسری احتمالی تا مبالغ مذکور تحت عنوان تفاوت تطبیق به مستمری بگیران مربوطه پرداخت می شود. 

سلامی افزود:  تاریخ اجرای متناسب سازی کلیه مشمولین که تا پایان سال ۱۳۹۸ مستمری آنان برقرار شده است  ازیکم مردادماه جاری خواهد بود.
وی ادامه داد: میزان کمک های جنبی به منظور جبران بخشی از افزایش هزینه‌های زندگی و ارتقاء وضعیت معیشت مستمری‌بگیران، با رعایت ضوابط جاری شامل، میزان کمک هزینه مسکن به ازای هر پرونده مستمری بازنشستگی، از کارافتاده‌کلی و بازماندگان از تاریخ ۱‏/۵‏/۱۳۹۹ماهانه مبلغ ۷۰۰ هزار ریال و میزان کمک به معیشت مستمری‌بگیران نیز به ازای هر پرونده مستمری بازنشستگی، از کارافتاده‌کلی و بازماندگان از تاریخ ۱‏/۵‏/۱۳۹۹ ماهانه مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال تعیین شده است.
وی گفت : حداقل مبلغ متناسب سازی یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بوده که امیدواریم  با سعی و تلاش تمامی مدیران و کارکنان سازمان تامین اجتماعی توانسته باشیم در جلب رضایت مستمری بگیران و کلیه مخاطبان سازمان اقدامات موثری انجام داده باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =