کاوه رضاقلی فعال فرهنگی و هنرمند مسجدی در سنندج تکریم شد

سنندج - ایرنا - چهارمین هفته سه‌شنبه های تکریم در کردستان با دیدار و تجلیل از «کاوه رضاقلی»، فعال فرهنگی و هنرمند مسجدی عضو کانون امام شافعی (رض) سنندج و با حضور فرمانده حوزه مقاومت شهید شوشتری، مدیر و کارشناس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان و امام جماعت مسجد برگزار شد.

به گزارش ایرنا،  طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم که به منظور احیای کارکرد فرهنگی اجتماعی مساجد در محلات و تکریم و توجه به فعالان حوزه فرهنگی اجتماعی و دینی بویژه خانواده معظم شهدا و ایثارگران آغاز شده در چهارمین هفته خود به کانون امام شافعی (رض) سنندج رسید.

در این آیین از «کاوه رضاقلی»، فعال فرهنگی و هنرمند مسجدی عضو انجمن کارتون و کاریکاتور کردستان و کانون امام شافعی (رض) سنندج با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد کردستان گفت: شناسایی و تکریم خانواده معظم شهدا، ایثارگران، چهره‌های ماندگار، نخبگان و نوجوانان و جوانان ممتاز در عرصه‌های فرهنگی هنری، اجتماعی، دینی و علمی از جمله اهداف طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم است.

کامل گلباغی اظهار داشت: در همین راستا ۱۳ گروه در قالب ۹ گروه در ۹ شهرستان تابعه استان و چهار گروه در مرکز استان با محوریت کانون‌های مساجد استان مجری اجرای طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم هستند.

وی اضافه کرد: تقویت سرمایه‌های اجتماعی، الگوسازی برای نمازگزاران و اهالی محله بویژه نوجوانان و جوانان با رویکرد تربیتی و اصلاح سبک زندگی، شبکه سازی و جریان سازی در عرصه‌های فرهنگی و دینی و ارتقای فرهنگ عمومی محله و رونق بخشی به نماز جماعت و جذب نوجوانان، جوانان و نخبگان به مساجد از جمله اهداف این طرح  است.

گلباغی با بیان اینکه طرح ملی سه شنبه های تکریم از جمله فعالیت‌های رواق همدلی کانون های مساجد است، افزود: گروه‌های شهرستانی اجرای سه‌شنبه‌های تکریم را هم فعال کرده و تلاش می کنند با معرفی چهره‌های ماندگار زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و اسلام ناب محمدی را بیش از پیش در جامعه رواج دهند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان، رویکرد کانون های مساجد را به سمت مردمی شدن دانست و یادآور شد: طرح ملی سه‌شنبه‌های اهدافی همچون احیای کارکرد فرهنگی اجتماعی مساجد در محلات را دنبال می‌کند که با استفاده از ظرفیت‌های خودجوش و اقتضائات محلی زیر نظر امام جماعت مساجد اجرا می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =