جشنواره حرکت موجب ارتباط گسترده بین دانشگاه‌ها شده است

تهران - ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: جشنواره حرکت به علاقه‌مندی دانشجویان جهت می‌دهد و دانشجویان می‌توانند انگیزه خود را بیشتر و بهتر پیگیری کنند؛ بخش بین‌المللی این جشنواره نیز باعث ارتباطات گسترده بین دانشگاه‌ها در دنیا شده است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، منصور غلامی امروز - سه شنبه - در اختتامیه دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی حرکت که در دانشگاه الزهرا (س) برگزار شد، اظهار داشت: حضور دانشجویان در قالب انجمن‌های علمی در سال ‌های اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته و دانشگاه‌ها این انجمن‌ ها را مورد حمایت قرار داده اند.

وی افزود: با این شرایط نسل جدیدی از دانشگاه را پیش رو داریم و باید دانش آموختگان را نیز مطابق با نیازهای روز تربیت کنیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها نیز باید در قالب رفع نیازهای جامعه تلاش کنند که این حرکت در سال‌های اخیر در کشور اتفاق افتاده و دانش آموخته‌ های ما در شرکت‌ های دانش بنیان یافته ‌های خود را به خوبی کاربردی کرده و با استفاده از دانش خود مسیر رفع نیاز ها را طی می‌ کنند. بنابراین نسل بعدی دانش آموخته‌ ها باید با دانش بیشتر در این مسیر حضور پیدا کنند.

غلامی گفت: جشنواره حرکت در سال های اخیر رشد داشته و زمینه خوبی را برای کارهای مشترک و کارهای گروهی علمی در جهت یک موضوع برای دانشجویان فراهم کرده  و باید به سمت کارهای گروهی و مشترک در دانشگاه‌ها حرکت کنیم. زمانی که دانشگاه‌های مختلف در کنار هم قرار می‌ گیرند در حل مشکلات جامع نگری بیشتری دارند و امیداریم این حرکت تاثیرگذاری خوبی داشته باشد.

وی افزود: جشنواره حرکت به علاقه مندی دانشجویان جهت می‌دهد و دانشجویان می ‌توانند انگیزه خود را بیشتر و بهتر پیگیری کنند. همچنین بخش بین المللی این جشنواره وجه ارزشمندی است که باعث ارتباطات گسترده بین دانشگاه‌ها در دنیا می‌شود.

وزیر علوم اظهار داشت: حضور دانشجویان از کشورهای مختلف در این جشنواره از طریق شبکه‌های مجازی می‌ تواند مقدمه ‌ای برای ارتباطات بین المللی در آینده باشد. امروز زمانی نیست که دانش بشری در محدوده جغرافیایی خاص محصور باشد و همانطور که همه تلاش می‌کنند دستاورد ‌های علمی خود را در فکرهای مختلف منتشر کنند بهره گیری از این دستاوردها نیز یکی از نتایج این اشتراک گذاری در سطح بین المللی است.

غلامی به مشکلاتی که در شرایط کرونا در جامعه ایجاد شده، اشاره کرد و یادآور شد:  همه کشورها که صاحب فناوری پیشرفته هستند در این شرایط به یک ظرفیت جدیدی دست یافتند، از مرزهای جغرافیایی عبور کرده و از روش‌های سنتی خود خارج شدند این دستاورد بزرگی است و امیدواریم شاهد حضور دوباره دانشجویان در دانشگاه‌ها باشیم.

جشنواره ملی حرکت ویژه انجمن‌های علمی دانشجویی و با تأکید بر هم ­افزایی، تکثیر ایده­ های خلاق و ایجاد انگیزه و نشاط در انجمن‌های علمی دانشجویی همه ساله برگزار می‌شود.

این جشنواره تلاش می­ کند تا مبنا و مبداء حرکتی نوین برای سازماندهی فعالیت‌های علمی دانشجویی باشد. جشنواره ملی حرکت سالانه توسط اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همکاری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور، پژوهشگاه‌ها و سایر مراکز علمی با حمایت دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی برگزار می­ شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =