۱۵ هزار و ۲۹۷ واحد مسکونی در سرپل ذهاب احداث شده است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار سرپل ذهاب گفت: از مجموع ۱۷ هزار واحد مسکونی تخریبی زلزله ۷.۳ ریشتری سال ۹۶ غرب کرمانشاه در این شهرستان، ۱۵ هزار و ۲۹۷ واحد مسکونی ساخته شده که هشت هزار و ۱۳۶ واحد آن در روستا و مابقی در شهر واقع است.

«محبت جمالی‌نیا» روز سه‌شنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه سرپل ذهاب با گرامیداشت یاد شهدای قلم و عرصه رسانه و تجلیل از ایثارگری‌های خبرنگاران شهید و فعالان عرصه خبر و اطلاع‌رسانی، افزود: همچنین ۱۸ هزار واحد مسکونی نیز تعمیر شده و هم اکنون مالکان در این واحدها مستقر شده‌اند.

وی اظهار داشت: با فرصت‌سازی که از قبل زلزله ایجاد شده اکنون در روستاها ۲ هزار و ۱۲۴ واحد مسکونی اضافه احداث شده و این معادل رشد ۲۰ درصدی در حوزه ساخت و ساز روستایی قبل و بعد از جریان زلزله مرگبار سال ۹۶ است و همچنین در سطح شهر نیز شاهد افزایش طبقات واحدهای ساخته شده از یک و ۲ دهم در قبل از رخداد زلزله به سه و هشت دهم در زمان کنونی هستیم.

فرماندار سرپل ذهاب در ادامه گفت: این شهرستان پتانسیل‌های بالایی در حوزه گردشگری، بوم‌گردی، اقتصادی با انجام زیرساخت‌های بازارچه مرزی تیله‌کوه و همچنین طرح بزرگ سامانه گرمسیری در حوزه کشاورزی دارد که خبرنگاران با روحیه پرسشگری و مطالبه‌گری باید برای معرفی ظرفیت‌های شهرستان و اقدام‌های انجام شده و خدمات و دستاوردهای صورت گرفته در این منطقه تلاش کنند.

جمالی نیا گفت: تلاش و مشارکت خبرنگاران در جریان بحران‌های مختلف زلزله، سیل، اپیدمی‌های بهداشتی و امروز کرونا در فرهنگسازی و آگاه‌سازی جامعه بسیار مهم است که اگر نقش این قشر اثر گذار نبود موفقیتی نیز حاصل نمی‌شد.

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب در ادامه گفت: ایثارگری، علاقه به کار خبری و قدرت تحلیل مساله توسط خبرنگاران در شرایط سخت و طاقت فرسا در سرپل ذهاب باعث جلب نگاه افکار جهانی در بحث امدادرسانی، آواربرداری و بازسازی و پشتیبانی به این منطقه شد که این با تلاش خبرنگاران صورت گرفت.

جمالی نیا ادامه داد: زنجیره اعتماد بین مردم و دولت، مدیون و مرهون تلاش‌های رسانه و مخصوصا صنف بزرگ خبرنگاران متعهد و اخلاق مدار است.

وی ادامه داد: فرهنگ سازی و مدیریت منابع کشور در مصارف انرژی برق، آب، گاز و سوخت و ثبات رعایت فرهنگ ترافیک و فرهنگ شهرنشینی و جاانداختن استانداردها و ایمنی‌ها در کارگاه‌ها و صنایع مدیون توانایی‌های علمی، عملی و هنری خبرنگاران است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرپل ذهاب نیز با تبریک رور خبرنگار گفت: خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی و چشم بینا و زبان گویای مردم هستند و نوشته های آنان طلوع حقیقت و بیان درد و آلام کسانی است که نمی‌توانند بگویند و فریادشان بی صداست.

«عزت الله شریفی» افزود: این روز شکوهمند که به مناسبت شهادت شهید محمود صارمی خبرنگارخبرگزاری جمهوری اسلامی مزین گشته را به راهیان وادی آگاهی و راویان عشق و آزادی، صمیمانه تبریک و تهنیت عرض کرده و توفیق پایداری و نیکروزی شما را از خداوند متعال خواستارم.

وی ادامه داد: سلاح یک خبرنگار قلم و اندیشه اوست و تا به تجربه، تعهد و تخصص تجهیز نباشد نمی‌تواند در انعکاس اخبار و اطلاعات تلاش کنند.

«صابر حیدری» شهردار سرپل ذهاب نیز از عوامل اساسی پیشرفت و توسعه هر جامعه را رسانه‌ها بیان کرد و گفت: پل ارتباطی ما با مردم خبرنگاران هستند.

در پایان این مراسم با اهدای هدایایی از خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه تجلیل شد.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =