برطرف شدن مشکل آب شرب بیش از ۱۰۰روستا در لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: در پنج ماه گذشته مشکلات آب شرب بیش از ۱۰۰ روستای استان برطرف شده است.

حمیدرضا کرموند روز سه شنبه به ایرنا گفت: در بسیاری از روستاها چاه های آب تجهیز، خطوط اجرا و مشکلات فنی و مهندسی برطرف شده است و در تلاش هستیم که هدر رفت های آب را کاهش دهیم و بتوانیم توزیع آب در روستاها را مدیریت کنیم.

وی افزود: اولویت برای رفع مشکل آب آشامیدنی روستاها با مناطق گرمسیری لرستان می باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان ادامه داد: در بسیاری از روستاها مشکلات تا حدودی برطرف شده اما بصورت کامل نیست و امیدواریم طی امسال طرح‌هایی را اجرا کنیم که تا سال آینده مشکلات آب شرب روستاها به طور کامل برطرف شود.

کرموند اظهار کرد: در برخی روستاها برای اجرای پروژه ها علاوه بر مشکلات مالی مشکلات اجتماعی هم وجود دارد که روستاییان اجازه فعالیت نمی دهند یا از طریق مذاکره و یا از طریق قانونی و مشکلات را برطرف می‌کنیم.

وی اضافه کرد: تعداد محدودی از افراد سودجو در برخی روستاها از آب شرب آشامیدنی مردم برای آبیاری باغ ها و اراضی کشاورزی استفاده می کنند که در این خصوص تامین آب شرب با مشکل مواجه می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان ادامه داد: تعدادی از افراد سودجو در روستاها شناسایی و به دادگاه معرفی شده‌اند و تعدادی هم در حال شناسایی هستند که قوه قضاییه به آن رسیدگی خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =