۲۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۱
کد خبرنگار: 2051
کد خبر: 83903686
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۰ درصد شهر اراک به شبکه آب سد کمال صالح متصل شد

اراک - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: بیش از ۸۰ درصد شهر اراک به خط انتقال آب سد کمال صالح متصل شد.

مهدی زندیه‌وکیلی روز سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، افزود: تا سال گذشته ۵۰ درصد از شهر اراک به خط انتقال آب سد کمال صالح متصل بود اما با آن اجرای رینگ شمالی این طرح، اکنون ۸۰ درصد شهر اراک به این سد متصل و ۲۰ درصد باقی‌مانده نیز تا یک سال و نیم دیگر متصل می‌شود.
وی ادامه داد: کاهش آلودگی هوا، حمل و نقل، توسعه زیرساخت‌های درمان، آب شرب و گردشگری به عنوان خواسته‌های اصلی مردم سرلوحه امور معاونت عمرانی قرار گرفت.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: جذب اعتبارات لازم برای تکمیل تالار مرکزی و کتابخانه مرکزی و تلاش برای تکمیل و بهره‌برداری از باغ‌موزه دفاع مقدس مهمترین برنامه‌های استان در امور فرهنگی است.
زندیه وکیلی اضافه کرد: اجرای طرح ۲ بانده کردن جاده اراک - خمین، خمین - محلات و محلات - دلیجان انجام شده و طرح جاده اراک - فرمهین هم‌با ۹ تقاطع غیر همسطح تا پایان امسال بهره برداری‌ می‌شود.
وی توضیح داد: خارج کردن دیگ‌های فرسوده ایرالکو، ممنوعیت استفاده سوخت مازوت در نیرگاه شازند، گاز سوز کردن کوره‌های آجرپزی اراک، ایجاد ۶۰۰ هکتار فضای سبز شهری و ۲ هزار هکتار فضای سبز در منطقه چپقلی از مهمترین برنامه استان در راستای کاهش آلودگی هوا است.
وی، در خصوص طرح‌های روستایی استان مرکزی در دولت تدبیر و امید نیز گفت: در طول حیات این دولت، سه برابر مجموع سال‌های گذشته طرح‌های اقتصادی و عمرانی در روستاهای این استان انجام‌ شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: ۱۲۹ طرح اشتغال روستایی با تخصیص تسهیلات بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در دولت یازدهم و دوازدهم به ثمر رسید که این طرح‌ها، بیش از یک‌هزار و ۳۷۰ فرصت شغلی در روستاهای استان ایجاد کرد.
وی، در خصوص اجرای طرح‌های عمرانی و تفریحی در دره گردو اراک نیز گفت: ۴۸ هکتار از مجموع یک‌هزار هکتار دره گردو موقوفه حبیب خان است که در این اراضی موقوفه، هیچ طرحی تدوین نشده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی در خصوص شهرک خودرو اراک نیز گفت: شهرداری وظیفه دارد با تشکیل کمیسیون ماده ۲۰ و برقراری ارتباط سازنده با کسبه مرتبط زمینه رونق این مکان تجاری را فراهم کند.
زندیه‌ وکیلی اظهار داشت: سال گذشته اعتبار بسیار چشمگیری از محل ارزش افزوده به شهرداری‌های استان به خصوص شهرداری اراک واریز شد اما با این وجود شهرداری اراک باید نسبت به تملک پلاک‌هایی که در مسیر طرح‌های عمرانی هستند، اقدام کند.
وی گفت: شهرداری اراک تقاطع غیر همسطح را در نقاط مختلف شهر ایجاد کرده اما پلاک‌های مسیر این تقاطع‌ها را تملک نکرده که ضمن خطر ترافیکی، سیما و منظر شهری را هم نامطلوب کرده که اصلاح این مهم باید جزو برنامه‌های اصلی شهرداری قرار گیرد.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و یک میلیون و ۴۴۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =