ساخت و بهره‌برداری دو طرح ورزشی کردستان به بخش خصوصی داده شد

سنندج - ایرنا - اسناد واگذاری ساخت و بهره‌برداری دو طرح ورزشی به بخش خصوصی با حضور استاندار کردستان و مدیرکل ورزش و جوانان امضا شد.

به گزارش ایرنا،  طرح‌های ورزشی زمین چمن استقلال و پیست اسکی بیجار روز سه‌شنبه طی نشستی، طبق ماده ٢٧ برای مدت ٢٠ و ۲۱ سال به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار شد که مورد ساخت و ساز و بهره‌برداری قرار گیرد.

استاندار کردستان در نشست واگذاری این طرح‌ها گفت: تمام سعی دولت بر این است که طرح‌ها در خدمت مردم قرار گیرد و تفاوتی ندارد این طرح‌ها توسط دولت و یا بخش خصوصی انجام شود.

بهمن مرادنیا اظهار داشت: بخش خصوصی می‌تواند با شرایط بهتری و در زمان زودتری این طرح‌ها را به بهره‌برداری برساند و بنابراین مردم هم زودتر می‌توانند از این طرح‌ها بهره‌مند شوند.

استاندار کردستان اضافه‌ کرد: آنچه در توان دولت است برای حمایت از بخش خصوصی و بهره‌گیری از توان آنها بکار می‌گیرد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان هم در این نشست گفت: اداره ورزش و جوانان در واگذاری طرح‌ها به بخش خصوصی موفق‌ترین دستگاه بوده است.  

بهرام نصرالهی زاده با بیان اینکه دولت مصمم است طرح‌هایی که برای بخش خصوصی سودده است را واگذار کند،  یادآور شد: قائل به این هستیم که بخش خصوصی به حداکثر سود قانونی و معقول برسد و علاوه بر تسهیل شرایط امکان کمک بلاعوض هم وجود دارد.  

وی با بیان اینکه ثمره کار بخش خصوصی علاوه بر فعالیت اقتصادی، خدمت به مردم هم است، تاکید کرد: ۴٣ طرح برای واگذاری به بخش خصوصی شناسایی شده که از این تعداد مطالعات ۳۰ طرح انجام شده و آماده واگذاری است.  

سرمایه‌گذار پیست اسکی بیجار نیز در این نشست گفت: بار توسعه و اشتغال در کشور نباید فقط بر دوش دولت باشد و بخش خصوصی هم باید مشارکت کند.  

بیژن ابراهیمی افزود: منطق سرمایه‌گذاری بر این روال است که بر روی یک مجموعه کار کند و بنابراین در نظر داریم در کنار پیست اسکی، پیست موتورسواری و هتل ورزش را هم راه‌اندازی کنیم.  

وی تاکید کرد: ارقام در نظر گرفته شده برای راه‌اندازی طرح مربوط به سال گذشته است و با برآورد امسال نیاز به ١۵ میلیارد تومان وجود دارد

سرمایه‌گذار زمین چمن استقلال سنندج هم گفت: در حمایت از تیم بانوان وچان به وعده‌های خود عمل کردیم و این تیم آوازه‌ای برای استان شد.  

کاظم مفاخری افزود: هدف ما خدمت به مردم و ورزش استان است و در این راستا هزینه‌ای زیادی برای فعالیت تیم وچان انجام دادیم.  

باید از هر امکانی جهت کمک بە رفاە بازنشستگان استفادە کرد

استاندار کردستان همچنین در دیدار با اعضای صندوق بازنشستگان استان با بیان اینکه باید از هر امکانی جهت کمک به رفاه این قشر استفاده کرد، اظهار داشت: پیشکسوتان در زمان خود خدمات مهمی به جامعه داشته‌اند و باید قدر آنها را شناخت.

بهمن مرادنیا افزود: با سرلشکر باقری رییس کل ستاد نیروهای مسلح صحبت کردیم که پرداختی‌های ماده ۱۱۲ مناطق جنگی بازنشستگان کردستان پرداخت شود و پیرو این پیگیری‌ها نامه‌ای به ریاست مجلس هم ارسال می‌کنیم.

وی اضافه کرد: پیگیر ارائه زمین به بازنشستگانی که از زمین و مسکن بهره‌مند نشدند هم خواهیم بود و تلاش می‌کنیم با دادن مجوز معدنی به صندوق بازنشستگی کردستان این قشر بتوانند از درآمد معدن بهره‌مند شود.

مرادنیا یادآور شد: بدلیل کمک‌های معیشتی به ۴۴ هزار و ۶۰۰ خانوار در طول شیوع کرونا امکان کمک‌ بیشتر به صندوق بازنشستگی وجود نداشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان هم در این نشست گفت: بیکاری فرزندان بازنشستگان دغدغه‌ای است و قول‌هایی در قالب تعاونی فراگیر داده شده که به جد پیگیر اجرای آن هستیم.

خالد جعفری افزود: زمینه فعالیت شرکت انبارهای عمومی در باشماق مریوان فراهم است با توجه به وابستگی آن به صندوق بازنشستگی هماهنگی لازم برای بهره‌مندی بازنشستگان استان از آن را انجام‌ می‌دهیم.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان کردستان با اشاره به کلنگ‌زنی خانه امید بازنشستگان شهرستان سقز، گفت : احداث خانه امید در شهرستان های بیجار، قروه و مریوان که بعد از سقز به ترتیب بیشترین آمار بازنشستگان استان را دارند در دستور کار صندوق بازنشستگی استان قرار دارد.

محمد احمدی افزود: برای احداث خانه امید بیجار و قروه نیاز به زمین داریم که امیدواریم زمین برای این منظور اختصاص داده شود.

وی یادآور شد: در اکثر استان‌ها مجتمع ورزشی رفاهی و فرهنگی احداث شده است و این حق بازنشستگان است که از امکانات ورزشی و فرهنگی بهره مند باشند و امیدواریم قول‌های داده شده در این زمینه عملی شود. 

احمدی اضافه کرد: سهم بازنشسته های استان در صندوق بازنشستگی و شرکت های تابعه آن بسیار ناچیز است.

شبکە برق مورد نیاز اراضی دهکانان تا پایان سال احداث می‌شود

استاندار کردستان در جلسە مرتبط با احداث شبکه برق رسانی به ایستگاه پمپاژ آب اراضی دهکانان هم وعدە داد: با توافقات انجام گرفتە با شرکت توزیع برق منطقەای، برق مورد نیاز برای ایستگاه پمپاژ آب اراضی دهکانان تامین خواهد شد.

مرادنیا این پروژه را برای کشاورزی و اقتصاد منطقه مهم ارزیابی کرد و گفت: پروژه برق رسانی به ایستگاه پمپاژ آب اراضی دهکانان از سال ۹۶ مطرح بوده که متاسفانه با خلف وعده های انجام شده این طرح همچنان ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه ما در کردستان در حال اجرا و اتمام پروژه‌های بزرگ و ماندگار هستیم، افزود: بدقولی و عدم اجرای تعهدات در پروژه ای کوچک نظیر برق دهکانان موجب ناامیدی و رنجش مردم منطقه می شود که به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

مرادنیا اظهار داشت: رساندن برق به ایستگاه پمپاژ آب منطقه دهکانان می تواند در کشاورزی، آبزی پروری و باغداری منطقه تحول ایجاد و موجب افزایش درآمد مردم شود.

استاندار کردستان اضافه کرد: توافقاتی با شرکت برق منطقه‌ای انجام شده که با بکارگیری ساز و کارهای مختلف برق رسانی به ایستگاه پمپاژ آب اراضی دهکانان نهایتا تا پایان سالجاری به اتمام برسد.

مرادنیا مدیران را به کار و همت بیشتر برای توسعه همه جانبه استان فراخواند و گفت: با اقدامات در دست انجام و به ثمر رسیدن پروژه های بزرگ سیمای استان متحول خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد در شرایطی که تامین اعتبار برای اجرای پروژه ها با توجه به وضعیت اعتباری کشور به دشواری صورت می گیرد لازم است مدیران با جدبت بیشتر پیگیر اتمام طرح ها باشند تا علاوه بر جلب رضایت مردم افزایش هزینه ای به پروژه ها تحمیل نشود.
در این جلسە همچنین برای تامین برق معادن بیجار مقرر شد خط انتقال و پست ٦۳ کیلو ولت با مشارکت برق منطقه ای غرب وسرمایه گذاران انجام گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =