۲۱ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۷
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83903642
۱ نفر

برچسب‌ها

۴۵ واحد صنعتی راکد درقم احیا شد

قم - ایرنا - استاندار قم با بیان اینکه این استان از برنامه تعیین شده برای احیا و فعال‌سازی واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال جلوتر است گفت: ۴۵ واحد صنعتی که قابلیت تبدیل شدن به شرکت‌های دانش بنیان را دارند از حالت راکد و نیمه فعال خارج شدند.

بهرام سرمست روز سه‌شنبه درحاشیه بازدید از واحدهای شهرک صنعتی شکوهیه قم اظهار داشت: بر اساس ارزیابی‌های که توسط شرکت شهرک های صنعتی کشور انجام شده ،قم یکی از موفق‌ترین استان‌های کشور در زمینه احیای واحدهای تولیدی است.

وی گفت:‌ طبق هدف‌گذاری صورت گرفته، باید ۳۵ واحد راکد و نیمه فعال استان احیا و به چرخه تولید بازگردانده می‌شد، ولی درحال حاضر از برنامه جلوتر هستیم و توانستیم ۴۵ واحد را از حالت تعطیل و نیمه فعال درآوریم.

سرمست با بیان اینکه واحدهای مذکور عمدتا قابلیت تبدیل شدن به شرکت های دانش بنیان را دارند، افزود: این واحدها به لحاظ تامین نقدینگی، بازاریابی و همچنین مسائل کارگری و بیمه و مالیات مشکل‌هایی دارند، که با همکاری دستگاه های مربوطه این مشکلات را پیگیری می‌کنیم.

وی دربخش دیگری از سخنان خود دنیای آینده را دنیای اقتصاد دانش بنیان توصیف کرد و با اشاره به رویکردهای ملی و جهانی که به این موضوع وجود دارد گفت: درسطح معاونت علمی ریاست جمهوری مشوق‌ها و تسهیلات خاصی برای این شرکت‌ها در نظر گرفته می‌شود.

سرمست یادآور شد: وقتی شرکتی دانش بنیان شود امکان استفاده از تسهیلات را پیدا می‌کند، تا با ارتقا دادن و کیفیت بخشی تولیدهای خود و همچنین با اتکا به خلاقیت و نوآوری بتواند نوعی رقابت پذیری را با واحدهای رقیب خود داشته باشد.

۷۹ شرکت دانش بنیان فعال در سطح قم وجود دارد و بیش از ۲ هزار تَن در این شرکت ها اشتغال دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =